| gedderth23 a întrebat:

.Media pentru admiterea la liceu se socoteste astfelsadmedia anuala a claselor 5-8 + media rezultatelor la examene):2? Daca nu asa cum se face?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ioana_3915 a răspuns:

50% media 5-8, 25% tezele din cls a 7 si 25% examenele de sfarsit de a opta

| DiamantulAuriu a răspuns:

Da asa se calculeaza

| Spitz10 a răspuns:

Asa este, dar am observat ca multi vor sa se duca la o scoala profesionala unde primeste 2 mil pe luna si te si angajeaza la sfarsit.

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna.
Da, se calculeaza dupa cum ai spus.
Pa, pa.

| Allrx a răspuns:

Asa se face!

| cristina40225 a răspuns:

Faci media aritmetica a claselor 5-8. adica aduni notele si imaprti la 4 (clasa a5a a6a a7a a8a) apoi faci media aritmetica a celor 2 examene. apoi rezultatele le aduni si imparti la 2.