| lovegirl15 a întrebat:

Buna membri Tpu.Am o problema...Eram conectata pe facebook,iar apoi mi s-a cerut sa ma conectez din nou.
Mi-am introdus parola si email-ul din nou,dar nu ma lasa sa ma loghez si imi apare urmatorul mesaj:
,, Your account has been temporarily suspended
Suspicious activity has been detected on your Facebook account and it has been temporarily suspended as a security precaution. It is likely that your account was compromised as a result of entering your password on a website designed to look like Facebook. This type of attack is known as phishing."

De ce? Voua va aparut vreodata acest mesaj? Care e problema si ce pot face ca sa ma loghez din nou?

4 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Facebook nu-ti putea cere asta decat daca cineva din alta locatie cu alt ip ti-a accesat contul si te-a scos de pe el.Din motive de securitate s-a blocat.Conecteaza-te si incearca sa schimbi parola, daca nu ai setat intrebarea de siguranta alege sa recunosti prietenii, asa iti poti schimba parola si accesa contul.

| angel69lover a răspuns:

In cateva zile o sa poti sa te loghezi din nou

| BiancaGeorgiana a răspuns:

Si eu am avut problema asta si am apasat undeva si mi-a aparut sa recunosc niste prieteni... dupa m-a lasat sa ma conectez din nou

| VOLEIBALISTA a răspuns:

Da si mie, dar nu stiu de ce asta incerc sa rezolv de cateva luni bune!