| Melindutza a întrebat:

Pentru cei carora le plac cartile "Twilight" si le-au citit deja.am o intrebare (celor care cred ca Bella se potriveste cu Edward si nu cu Jacob). Ce parere aveti:sa citesc (in cartea a doua Twilight:New Moon) partea cand Bella ramane singura (dupa plecarea lui Edward) si incepe sa iese cu Jacob ca prieteni? Eu personal nu prea as vrea sa citesc...nu imi plac scenele cand Bella e cu Jacob.si cred ca am sa ma cam plictisesc. (Cu exceptia aventurilor prin care trece Bella cu speranta de a aparea Edward)
Asstept ideile voastre. cel mai bun raspuns FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| IchigoWolf a răspuns:

Chiar daca preferi cuplul Bella si Edward, tot iti recomand cu tarie sa citesti si acea parte (care e putin cam mare incat sa sari peste ea) cu Jacob. Nu e absolut deloc plictisitoare,din contra,e frumoasa(mult mai frumoasa decat in film). Si nici siropoasa nu e. Bella il va alege de la inceput pana la sfarsit pe Edward happy. Deasemenea, in acea parte ii explica foarte mult sentimentele si trairile (ei in principal, dar si a celor din jur) la plecarea lui Ed si a familiei Cullen.

2 răspunsuri:
| JasonMcCann a răspuns:

Mie una nu imi plac partile cand bella e cu jacob.imi place cand e cu edward.eu una nu as citi. oricum, eu ador filmele twilight

| pufocila a răspuns:

Daca tu nu vrei si sigurat o sa te plicisesti, atunci uitate la film si nu mai da bani pe carti twilight laughing
Aaaa...Shi apropo incepe twilight: Zori de zi
bineinteles ca in engleza numai ca eu asa am scris ca sa intelegi mai bine... funda plizzzzzzzzzzz?