| ArdeleanAntonio a întrebat:

pisica mea a fost muscata de un caine prin zona capului.
Ea are 2 luni si 1 saptamana si se comporta ciudat de cand a fost muscata.
Nu vrea sa manance, doarme intruna, are ceva lichid alb la ochi, isi tine limba scoasa afara si nu mai este bagata in seama de catre mama ei.
Ce pot sa fac in afara de a chema un veterinar?
DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Esti la fel de vinovat ca si cainele pentru situatia in care se afla.Cum sa nu mergi la veterinar? Daca nici cu viata unui animal nu poti sa fi responsabil, cum o sa iei decizi importante in viata?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci decat sa o duci la un veterinar cine stie ce infectie a capatat

| gelu1970 a răspuns:

Vad ca ai exclus varianta cea mai viabila: un veterinar. poti sa te rogi. poate vreun miracol o sa salveze pisica. evita sa-mi spui ca sunt cinic. veterinarul iti poate ajuta pisica. imi pare rau ca nu pot scrie altceva.

| anonim191 a răspuns:

Veterinar URGENT! javrele astea au destui microbi.trebuie antibiotic la greu.nu mai sta ca moare.ori daca nu amoxacilina sau ampicilina amestecat praful cu putina apa si luat in seringa (FARA AC!) si turnat pe gat usor sa nu se inece.cel mai bine la veterinar insa.