| SirRaul a întrebat:

Buna

Recent mi-am luat un aparat de fotografiat DSLR, Nikon D3100 si dupa cum am inteles,aparatele de la Nikon vin fara cablu de date,eu am un alt cablu de date de la un telefon,cu mini usb,care se potriveste la camera, dar nu reusesc nici cum sa conectez aparatul, ar fi trebuit sa mearga? daca da, rog sa imi explice cineva cum sa procedez. Respect

1 răspuns:
| ShoboM a răspuns:

Cel mai simplu foloseste un card reader, scoti cardul din aparatul foto si il bagi la calculator. Pentru problema cu cablul usb, daca ai nimerit cablul atunci e de la driverele usb. Cauta pe google sau pe site-ul celor de la Nikon pe modelul tau Usb Drivers, downlodeaza-le si reinstaleaza-le pe pc.