| RedBullÎmiDăAaaripi a întrebat:

Stie cineva cum se joaca Barbut?

4 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Cu 2 zaruri, cine da mai mult castiga cu unele exceptii 3-3, 5-5, 6-6 cu care castigi tot, 1-1, 2-2, 4-4 pierzi, 1-2 pierzi la tot ce vine, cu injumatatiri depinde cum joci pe cati bani, etc, sunt mai multe reguli unele majore altele minore, eu ti-am zis de cele mai importante.
Eu nu iti recomand sa joci pe baniwinking

| NoAntidote a răspuns:

Ceva cu zaru`laughing

| elena5stefania a răspuns:

Buna! Dai cu zarurile(mai mult persoane)si cine da cel mai mare numar acela castiga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare: Cum trebuie sa tii zarurile ca sa dai 6 6 sau ca sa dai un numar mare?