| Baiaaanca a întrebat:

stiti cumva cum pot sa salvez o poza modificata in photoshop in format de poza?big grin mi se salveaza sub forma de proiect.

3 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Pai acolo cand dai la save as selctezi sa fie imagine(jpg...)
Iti dadeam mai multe detalii dar sunt din linux si nu am photoshop-ul la indemana.

Daca nu te descurci da un mesaj si te ajut mai bine.

| Larysa13 a răspuns:

Ai modificat poza, dai save as! nu salvare.
unde poti sa-i dai titlul tau pozei(sau numele.gen nu DSC/orice alt nume salvat de aparatul tau, ci eu sau etc) ai 2 randuri.cel cu titlul si unul mai jos, cu formatul.(type). apesi pe al doilea rand, si din toate optiunile alea alegi. jpeg
Succes!

| keepup a răspuns:

Pai cand ai poza gata modificata pe desktop.o pozitionezi calumea sa se vada ce vrei... apoi apesi tasta "Print Screen".o gasesti pe tastatura pe langa scroll lock. apui te duci in paint,---> sectiunea edit-paste -apoi decupezi decat poza si dai save! Sper ca te-am ajutat.