| Winners10 a întrebat:

Am 19 ani si in momentul de fata lucrez la un hypermarket din oras. Pe perioada de vara eu am un contract de lucru in strainatae ( cam 2- 2 luni jumatate). As vrea sa va intreb cum as putea sa imi bag concediu fara plata in acea perioada de 2-2 luni jumate. Adica stiu ca trebuie sa vorbesc cu directorul de magazin, dar probabil daca ii zic pentru ce vreau sa imi bag concediu fara plata nu o sa imi aprobe. Ce as putea sa ii zic ca sa imi dea drumul respectiva perioada de timp?

2 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

Poate o 'matusa' bolnava in alta localitate, o matusa 'motivanta' (adica care s-ar putea sa-ti lase ceva parale si e pacat sa nu fii acolo cind...Sau chiar o bucata concediu de odihna urmata de concediu fara plata pentru ca ai o problema personala (de acelasi gen cu matusa). :-)

| Seby_Damian_1997 a răspuns:

Pai nu iti irosi concediul pana atunci, si atunci iti iei tot concediul odata + daca mai ai nevoie ca nu iti ajunge il suni pe patron si ii spui ca vrei sa iti mai iei si concediu fara plata pentru inca o perioda deoarece ai niste probleme