| baiatuucupizzza a întrebat:

Am de facut o prezentare power point la scoala si vreau sa pun o melodie care sa mearga pe toate slide-urile in continuare cum pot sa o fac? iar in ultimul slide am un videoclip si nu stiu cum sa il pornesc in timpul pornirii?!

1 răspuns:
| JustCosmin a răspuns:

In primul rand, trebuie ca piesa sa aiba formatul ".wav". Pentru asta ai nevoie de un convertor ( http://free-mp3-wma-converter.en.softonic.com/ ). Dupa ce ai facut fisierul audio in formatul ".wav",il pui in prezentare doarpe primul slide (dai acolo la "slide transition", la speed alegi ce vrei,iar la sound pui piesa in format ".wav" si pe urmatoarele slide-uri lasi "[no sound]". Pentru videoclip,da click pe Insert>Movies & Sound>Movie from File, alegi filmuletul si o sa-ti apara un mesaj in care scrie daca vrei sa-ti porneasca automat sau la click.Tu vei alege automat si cand prezentarea ajunge la pagina respectiva, filmuletul va porni singur.