| valeria005 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru! La scoala vrem sa facem la anul un club al limbii engleze. Avem nevoie de idei, de activitati, jocuri, program de lucru, concursuri etc. Poate unii din voi faceti asa ceva si stit, deci va rog sa ma ajutati si pe mine! Funda pentru cea mai interesanta si ingenioasa idee. Multumesc tuturor anticipat. Orice idee conteaza!

Răspuns Câştigător
| SMSK8Crew a răspuns:

- Concurs de cultura generala.
- Geografia unei tari (de preferat UK).
- Speaking despre filmele favorite.
- Mima.
- Daca va plac filmele horror incercati sa creati si voi o povestioara.
- Favorita mea, de la profesoara primesti un cuvant in engleza si de la acel cuvant incepi sa vorbesti (tot felul), apoi alt coleg din clasa o sa zica un cuvant si si de la ala trebuie sa iti continui povestioara. Fiecare coleg are dreptul la 2 cuvinte iar profesoara ii desemneaza pe care dintre colegi sa-si zica cuvantul.

1 răspuns:
| NeverLove123 a răspuns:

Puteti compune poezii in engleza cat puteti voi