| MihaAdi a întrebat:

Am o intrebare:cum pot face sa impresionez o fata de care imi place?

Răspuns Câştigător
| byeddy a răspuns:

Proape orice barbat este un strateg.

Serios, aproape orice barbat este un mare strateg. Incearca numai sa numeri cate strategii trec prin mintile barbatilor care-si propun sa cucereasca o femeie.

Cate ganduri le cutreiere creierul in cautarea celei mai bune solutii de-a o impresiona pe ea. Cate zbateri neuronice in cautarea celor mai potrivite abordari.

Cate planuri facute in fata oglinzii inainte de-a-i spune ei ce simti tu… Pardon, asta e doar o imagine de cacao pe care o vezi prin filme.

In fine, intelegi ideea: aproape orice barbat este un strateg.

Problema-i ca intr-o anumita situatie, des intalnita, strategiile barbatilor sunt dezastruoase.

Situatia in care barbatii o dau rau in bara

Atunci cand un barbat isi propune sa impresioneze o femeie, esecul este cel mai sigur rezultat posibil.

Daca ai vrea sa mizezi la pariuri pe esecul unui barbat care-si propune sa impresioneze o femeie, casa de pariuri ti-ar da o cota infima.

Atentie totusi – femeile chiar pot fi impresionate! Paradoxul este ca nu pot fi impresionate de barbatii care-si propuna aproape cu orice pret asta.

De fapt, din clipa in care ai decis ca e cazul a faci ceva ca sa o impresionezi, incepi sa pierzi.

Cum iesi din joc cand vrei sa o impresionezi

Uneori, pierzi atat de repede incat nici nu-ti dai seama ca ai iesit din joc.

Te agiti in jurul ei crezand ca faci ceea ce trebuie, iar ea este mai plictisita decat un politician care-i nevoit sa-si reciteasca discursul inainte de-a-l rosti in fata alegatorilor.

Pur si simplu, femeile simt cand un barbat face eforturi sa le castige atentia prin tot felul scremeri economice, intelectuale sau mai stiu eu de care.

Iar cand simt asta, interesul lor fata de un astfel de barbat este la fel de mare precum interesul pe care-l nutresc fata de un catelus. Simpatic, dar nu s-ar culca cu el.

Totusi, cum impresionezi o femeie?

Exista o gramada de moduri in care poti impresiona o femeie, dar eu ma voi limita sa-ti vorbesc despre unul simplu si tare eficient.

Pe scurt, femeile sunt impresionate de barbatii care NU incearca sa le impresioneze.

In jurul lor roiesc atat de multi flacai care fac eforturi pentru a le castiga atentia incat aparitia unui tip care nu face acelasi lucru devine brusc interesant.

Atat de interesant incat in mintea lor se naste limpede sau mai putin limpede o intrebare: tipul asta de ce e altfel?

Iar cand se naste acea intrebare, tie nu-ti ramane decat sa o lamuresti sau sa o bagi si mai mult in ceata. Alegerea e la tine.

Observi? Alegerea e la tine.

E o diferenta. Alegerea nu mai e la ea, ca atunci cand te dai peste cap sa o impresionezi.

Alegerea e la tine. Tu alegi daca o lamuresti sau te joci in continuare cu mintea ei neobisnuita cu un comportament precum al tau.

Cateva lucruri demne de tinut minte

Seductia nu este munca, este placere si joc.

Seductia se invata muncind, repetand, informandu-te, dar cand se aplica este placere si joc.

Prin urmare, daca ajungi sa depui efort ca sa castigi atentia unei femei, atunci nu o seduci.

Nu stiu ce naiba-i faci, dar categoric nu o seduci. Si categoric nici nu o impresionezi.