| Here4u a întrebat:

am parul lung pana la fund si vreau sa ma tund bob pana la umeri. Voi ce spuneti? Sa ma tund sau nu? Fiecare sa dea cate o parere. fundita:*:X

19 răspunsuri:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Dammit people,e doar păr,ce atâta tam-tam?
Eu zic să te tunzi,aşa o să te speli mult mai uşor şi rapid pe cap,nu o să îţi mai consume atâta calciu părul şi bobul e o tunsoare frumoasă,stilată.E mai sănătos aşa. Dacă te hotărăşti să te tunzi,să ceri nişte păreri şi la salonul/frizeria la care te vei duce să te tunzi,ce fel de bob ţi-ar sta bine, dacă să te tunzi bob (cine ştie, poate nu merge cu forma feţei tale şi îţi vor recomanda altceva).

| cristinna23 a răspuns:

Depinde ce fizionomie ai, daca ti se potriveste - tunde-te

| sutinoo a răspuns:

Eu zic sa nu te arunci la "bob" pentru ca este ireversibil, daca nu-ti place ce te faci? Iti sugerez sa mergi progresiv si sa nu faci pasul asta asa de mare.

| filaret03 a răspuns:

Depinde de forma fetei da-mi o poza cu tine la idu filaret_Filaret2011

| andra_9585 a răspuns:

Daca te tunzi o sa ti para rau...deci cel mai bine ar fi sa ti tai 10 cm din varfuri si atat sau daca chiar vrei o schimbare si ti se pare ca ii prea lung si nu mai ai rabdare sa l intretii poti sa ti mai tai ceva din el, dar in nici un caz pana la umeri.vai...cred ca toate fetele is invidioase pe tine, as vrea si eu parul asa lunglove struck

| Ondine a răspuns:

Am avut parul, sa zicem, cam pana la omoplati si m-am tuns bob, iar dupa, chiar daca nu-l avusesem atat de lung tot imi parea rau. probabil ti se pare ca fetele tunsebob sunt mai tari, sau ca le place foarte mult cum le sta mereu, ca e mai usr de ingrijit, dar adevarul e ca parul tuns bob nu poate fi aranjat altfel, decat maxim daca il indrepti, sau ii faci bucle, sau daca ai "norocul" sa-l poti prinde intr-o codita de 5 cm. Acum eu sunt la faza aia: nici par lung, nici scurt, arata cam naspa, dar nu stiu ce sa fac cu el asa ca il las sa mai creasca. Si e mai placut sa-ti poti prinde, impleti, sa-ti faci coc, parul. Eventual, daca tu crezi ca ti-ar sta bine, poti sa-ti faci un breton. Funda?

| OliviaLove a răspuns:

Eu tot asa l-am avut lung ca in poza de la avatar in vara asta si in toamna mi l-am taiat pana la umeri si imi pare foarte rau acum crying! Eu zic sa nu te tunzi.

| B1zar a răspuns:

Parul lung e unic la o fata; x Parerea mea, nu il tunde. Eventual, il mai scurtezi putin, dar nu pana la umeri.

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns:

Si eu l-am avut lung si acum il am pana la umeri...niciodata nu am mai avut parul asa de scurt dar intr-o zi am trecut pe langa coafor si m-am tuns scurt acum imi pare rau dar incerca daca nu iti place va creste la loc eu mi-l prind in coada ca sa nu se vadalaughing)

| krlla a răspuns:

Daca ai un par asa lung eu zic ca nu merita sa ti.l tunzi chiar bob. Poti sa te tunzi pentru a.ti regenera parul dar nu pana la umeri, doar 20 de cm zic eu. Ti.ar sta bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti deschisa la nou, la schimbare poti incerca coafura mea bob cu breton si lateral intr-o parte mai lunga decat cealalta cu breton gen:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Nicoleta1621 a răspuns:

Parerea mea e sa nu te tunzi asa de scurt.sigur o sa-ti para rau.ia-ti din el da nu chiar bob.e prea mult.

| Andruțăă00 a răspuns:

Ar fii bine să te tunzi pentru că te speli greu pe cap.Şi eu am avut părul mare adică lung şi m`am tuns.Dar eu îl aveam şi creţ. Deci să te tunzi pentru că bob îţi va sta super :X.

| an0nim025 a răspuns:

Parerea mea este NU...nu fiecare fata are succesul sa aiba parul lung.trebuie sa fii mindra ca ai parul lung ...scurteazati doar virfurile si totul va fi SupeR ))winking

| xBubbleh a răspuns:

Daca nu ai. guşă. iti garandez că îţi va sta super bine!
papa.

| Raluca597 a răspuns:

Nu-l tunde! Si eu am avut parul lung si m-am tuns frantuzeste, adica era mai scurt de umeri nu mi-a placut! Daca iti creste greu parul eu zic sa-l tunzi in trepte! Parul lung este foarte frumos!

| babyglamorous29081980 a răspuns:

Nu pentru ca o sa regreti...iti spun din proprie experienta.lasa ti.l asa si poti sa incerci o gramada de chestii cu parul lung...cu parul scurt ce faci? sper ca ti.am fost de folos

| Narcisa1998 a răspuns:

Pai mami e coafeza si banuiesc ca tu daca ai parul pana la fund nu l ai mai tuns de cativa ani. asa ca eu zic sa te tunzi deoarece ti se regenereaza firele de parbig grinhappy si as zice sa nu te tunzi chiar bob un pic mai lunghappy

| Lavinia_Patasanu_1992 a răspuns:

As vrea sa ma tund vreau o parere am parul dedesubt de umerii