| becka133 a întrebat:

TPU! :* Am si eu o intrebare. Plec intr'o excursie de 2 zile si nu prea stiu ce ar fi bine sa imi iau si ce nu ..Va rog daca puteti sa imi faceti o lista cu tot ce e necesar, tinand cont ca vom merge cu autocarul(gen carti de joc big grin ) si altele. Imi trebuie o lista completa si va rog sa nu uitati nici un detaliu happy

Mersii :* Funda + Voturi happy love struck

Răspuns Câştigător
| Tynnna a răspuns:

Periuta+pasta de dinti, servetele umede+uscate, lenjerie intima, sosete, prosop, tricouri, pantaloni scurti, lungi, hanorac, incaltaminte, pijama, ochelari, sapca, crema de maini(lotiune de corp), crema de fata, deodorant, sapun, machiaj, o bijuterie-doua, parfum, geanta/rucsac, sticla de apa, INCARCATORUL DE LA TELEFON laughing, casti; nu stiu exact ce fel de excursie faci tu si cate din astea iti sunt necesare dar nah, ai zis lista completa, nu? din care sigur am uitat multe.

| Tynnna a răspuns (pentru Tynnna):

Have fun! :*

| becka133 explică (pentru Tynnna):

Da, e o lista completa, mersii mult :* Dar totusi astept si alte raspunsuri si cam in 10 minute dau fundita happy :*

| Tynnna a răspuns (pentru becka133):

Aaa...don't worry, ca nu ti-am raspuns pentru fundita.mi-a facut placerewinking

17 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Pai tynnna ti'a spus deja tot ce ai nevoie, dar daca vrei sa nu iti iei prea multe lucruri la tine poti sa ii spui fetei cu care vei sta in camera sa ia ea pasta de dinti, tu jocurile si tot asa poti sa faceti asa si cu deodorantul sau poate un gel dedus ca sa nu va carati cu 1000 de lucruri dupa voi. Sa ai 2 perechi de sosete la tine nu poti sti niciodata si la fel si cu lenjeria intima. Incerca sa cauti prognoza meteo si sa iti iei o singura pereche de incaltaminte, ia'ti o pijama cat mai comoda, nu e neaparat sa iti iei parfum adica o sa va plimbati tot timpul nu o sa stea nimeni sa vada ce parfum ai tu, la fel si cu bijuteriile iti recomand sa nu iti iei la tine, mai bine le lasi pe toate acasa, poate fi riscul sa dispara sau sa le pierzi. Prosoape nu sunt chiar obligatorii de obicei au cei de la pensiune sau unde va duceti voi au destule prosoape. Cam asta e sper sa ai o excursie frumoasa!

| becka133 explică (pentru KellyGreen):

Mersii mult :* happy

| K4ppy a răspuns (pentru becka133):

Ca Batut In Cap Suntlaughing), bine ca m-ai corectathappy, Si inca ceva, unde se face Excursia?big grin

| Tynnna a răspuns:

Si totusi, ti-am zis eu ca am uitat ceva. Peria de par happy si cum spun si alte persoane de pe aici, pastile. nu numai de greata, si de cap. ca cine stie

| becka133 explică (pentru Tynnna):

Da, daca nu erai tu eram cu parul facut cuib. pentru ca uitam big grin :*

| Tynnna a răspuns (pentru becka133):

batting eyelashes cred si eu...si te trezesti pe drum.mi s-a intamplat de N ori. mersi pentru fundita :*

| becka133 explică (pentru Tynnna):

Si mie, Cu placere happy :*

| PanaceuUniversal a răspuns:

Rucsac :
Pantaloni Trening, scurti, trei sferturi
Pantofi, balerini, Tenisi
Zeama de lamai sau mai simplu Emetostop ( medicament facut anti greata )
Pasta de dinti si periuta
Cateva schimburi de haine (+sosete... etc)
Carti de joc, mp3/mp4,
Telefon+ INCARCATOR

Si in ultimul rand...

Trei cepe, un kil de cabanos si o paine in caz ca dai toti banii pe bautura.
tonguetonguetonguetongue

| becka133 explică (pentru PanaceuUniversal):

Mersii :* O sa tin minte ultima fraza laughing) faza cu banii e adevarata pentru ca ii cheltui in prima zi laughing Si aia cu ceapa o pun unei colege sub perna laughing

| Magduttza a răspuns (pentru PanaceuUniversal):

Din punctul meu de vedere Emetostop nu este bun... provoaca somnolenta... sunt niste picaturi Metoclopramid

| elisa820 a răspuns:

Mancare,carti de joc, haine, apa si cam atat dar nu sunt sigura!

| becka133 explică (pentru elisa820):

Punem pariu ca tu nu ai supravietui in natura nici macar 1-2 zile doar cu lucrurile astea? laughing

| K4ppy a răspuns:

Bunahappy:* Sa incepem.In primul rand sa nu uiti de mancare,covrigi,fructe multe,apa minerala,acum sa trecem la jocuribig grin,cum ai zis si tu poti sa iei carti de joc, hmm.laughing alta idee nu mai imi vine.straight face, fa-ti bagajele.laughing) P.Sbig grinaca ai rau de autocar ia-ti de la farmacie Emetin, e foarte bun, in caz ca iti vine rauhappy, eu te-am ajutat cum am pututhappybig grin :* Iti doresc Distractie Placutahappy si sa fii cumintelaughing

| becka133 explică (pentru K4ppy):

Mersii happy :* Esti de treaba. tongue laughing Si da. Mersii pentru lista. Ai uitat sa mentionezi haine si bani laughing