| MRmariusica a întrebat:

Am un laptop Acer cu vreo 2, 80 GB adica 3 trebuiau sa fie 4 dar asta este din cauza windowsului.Am Windows xp sp3 si un hard disk de 500 GB. Si ma enerveaza ca mi-am descarcat gta 4 si cand intru fac pe start se incarca dupa imi apare mapa, ca bani sunt 0 $ si Roman's Taxi. Si restul imagini este negru si daca apas pe o tasta mi se baga in bara si zice cceva de genu : GTA IV FATAL ERROR: Out of video memory. Si asta este ca nu am memorie destula pe placa video si ca imi trebuie mai mare. Si la gta 3 peste vreo cred cca 10 sau 7 misiuni incolo este o misiune pe care ii iei pe toti intr=o masina neagra si fugi de niste camione verzi si mi sa blocheaza cand fug de acele camione sta un timp blocat si imi da eroare de fiecare data cand fac misiunea.Am un calculator vechi jos e varza nici un GB nu are merge varza...Si ma gandeam ca daca cumpar o unitate noua de aia buna ma gandeam ca calculatorl cel vechi ar merge foarte bine si rapid. Si ar avea o placa video mare. Asa ca imi puteti spune un magazin din Craiova de unde sa cumpar o unitate care sa aiba :
8 GB Ram
Hard disk tot 500 sau daca se poate mai mare
Placa video sa aiba 500 GB, 650 GB sau daca se poate as vrea sa aiba 740 sau 742.
Dar sa nu fie rasunsuri cu gen " Cumpara de pe internet"
Asa ca vreau raspunsuri urgent!

Răspuns Câştigător
| magazindecadouri a răspuns:

Mai intai instaleaza si tu un sistem de operare decent, de preferabil un win 7 64 biti.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Placa video de 500G? pe bune?

foloseste si tu un sistem de operare pe 64 biti sa iti vada toti cei 4 G de Ram si pe urma cauta calc nou.

| manuel72 a răspuns:

Placa video de 500gb?rolling on the floor rolling on the floor
Eu zic sa iti pui un windows cu 64 bit ca sa-ti foloseasca cei 4 gb de ram si o placa video mai buna.