| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa trimit un plic din Bucuresti in Sibiu, plicul contine cateva foi A4 doar. As vrea sa stiu cum anume trimit acest plic astfel incat sa nu fie ridicat de la o posta oficiala cum ar fi Posta Romana.
Cat dureaza trimiterea acestui plic, si cum il trimit? Intentionez sa trimit o scrisoare unei rude, insotita de inca doua-trei foi.
Multumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trimite prin curier

| stlucian a răspuns:

Folosesti un serviciu de cureriar rapid.Acum depinde ce firme functioneaza in zona ta dar Posta Atlassib

http://www.postaatlassib.ro/servicii/intern/

suni la ei si vin personal sa ridice plicul.Predarea se face tot personal pe baza de buletin/carte de identitate.Acum mai poti cauta si alte firme(Bucuresti/tara/intern) Cargus, Urgent Curier, Sprint Curier, Fan Courier si mai vezi tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu fie ridicat de la o posta oficiala, adica sa fie livrat la domiciliu.

| Ottakringer a răspuns:

Salut. Prin curier rapid. Ajunge si repede dar si direct la destinatar happy