| lorypoly a întrebat:

Ce inseamna a mixa melodii?

Răspuns Câştigător
| wolfyflower99 a răspuns:

A mixa melodii inseamna a amesteca doua sau mai multe melodii, dar sa si sune bine. De exemplu, asta (se mai numeste si mashup in loc de "a mixa")
este un mashup intre mai multe melodii http://www.youtube.com/watch?v=tb6YB32ea80
Sper sa iti placa :D

3 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

A mixa o melodie inseamna a schimba ritmul original cu unul de club, dar versurile sau un anumit instrument sa fie acelasi. Si in unele cazuri se adauga si ceva efecte.

| AndreiKLM a răspuns:

Inseamna a modifica melodii! A le face mai faine

| qwertyuiopasdfghjkl1234567890zxcvbnm a răspuns:

A mixa înseamnă a combina două sau mai multe melodii! Cum ar veni în engleză REMIX!
Fundă?