| blackcat99 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi o persoana (care actualmente e in viata), o visezi moarta? Am visat-o pe strabunica mea (care e inca in viata) ca murise, iar eu si alte 2 rude eram la priveghi. Si dintr-odata a inceput sa miste si sa vorbeasca cu mine din sicriu. straight face M-am speriat si am vrut sa fug afara, si atunci s-a ridicat repede din sicriu si a venit ca un fulger negru printre picioarele mele, ca si cum nu m-ar lasa sa plec. Si atunci m-am trezit. Ma sperie putin acest vis, pentru ca eu nu visez deloc. Din cate stiam se spune ca acelei persoane "i-a murit moartea" si ca va trai mai mult, dar nu stiu ce sa cred. thinking

Răspuns Câştigător
| Adelina16 a răspuns:

E sperios rau. Incearca sa uiti ce ai visat, ca asa o sa te sperii. Dar, uite, se zice ca atunci cand visezi o persoana moarta, trebuie sa faci o pomana, adica sa dai ceva cuiva, gratis. happy Sau, nu stiu, poate fi un semn ca se va intampla ceva. Sau poate va trai mai mult;? Nu stiu.

12 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Nu îţi mai face atâtea griji. Visele nu înseamnă nimic.

| Crucified a răspuns:

Bă dar nu-i mai băgaţi prostii în cap copilului...
Deci visele nu înseamnă nimic, înseamnă că ai visat. Te-aş fi înjurat puţin dar mă abţin.

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Wow si eu am strabunica.In fine, sa trecem la subiect. Da e adevarat ce o sa traiasca. Strabunica ta va mai trai vreo 5 ani iti spun.

Sau daca nu astea sunt doar supertstitii si nu trebuie sa crezi in toatewinking

| IncredibleJoker67 a răspuns (pentru IncredibleJoker67):

Daca nu crezi in ele desigur.

Răspuns utilizator avertizat
| shippuden a răspuns:

Daca e strabunica... oricum nu mai are mult laughing

| bDaniel a răspuns:

LOL! Mi s-a facut pielea de gaina pe mine! da se spune ca acelei persoane i-a murit moarte. Asta voiam sa iti spun si eu dar ai zis tu. deci NU stiu ce sa zic ai vorbit cu mama ta cu cineva? despre asta? incearca sa vorbesti cu cineva sa le spui ce ai visatbig grin

| bDaniel a răspuns:

Bai nu mai speriati oamenii degeaba rolling on the floor) auzi...

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Uite raspunsul la intrebarea ta -> http://www.fetelestiu.ro/......re-cineva/

| Cartoon98765 a răspuns:

Se spune ca i-a murit moartea, adica ca nu o sa moara prea curand, asa mi s-a spus si mie! :*

| lolasante89 a răspuns:

~buna BLACKCAT99! sincer nu sunt experta in de-astea dar parerea mea este sa vb cu un preot sau un psiholog sper ca te-am ajutat.;*