| DezdemonaM a întrebat:

Cine imi poate explica cum se joaca Popa prostu? Daca ati putea sa imi spuneti cu, virgula, cuvintele vpoastre ca de pe Google nu inteleg.Thanks! Fundahappy

Răspuns Câştigător
| rrooxxaa a răspuns:

Se iau x perechi de carti, unde x = numarul de jucatori. Se adauga inca o carte, care e popa prostu. Apoi se impart toate cartile la jucatori, ultima carte ramane jos. Fiecare jucator da jos o carte, apoi o ia pe cea care era jos inainte. Scopul e sa faci o pereche, adica sa ai toate 4 cartile. Cand ai pereche pui cartile jos, ceilalti jucatori trebuie sa faca acelasi lucru, ultimul care o face este Popa prostu'. Funda?batting eyelashes