| Ziiziii a întrebat:

Buna TPU...Cu ce sa hraneste crapul? Cand se hraneste crapul? Ce face cand vine frigul?

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| kmarianak a răspuns:

Crapul se hraneste cu animale mici de apa, cu diferite plante, etc. Asadar, crapul este un animal omnivor. Apuca hrana cu buzele carnoase si o sfarma cu ajutorul unor ridicaturi osoase din fundul gurii.
http://www.interferente.ro/Crapul-peste-de-apa-dulce.html

| Ichigo523 a răspuns:

Cand vine frigul stau sub apa la andancimi foarte mari deoarece este mai cald acolo. Crapul se hraneste cand ie foame laughing, Se hraneste cu mall si alge de pe fundul apei.