| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa impodobesc anul acesta bradul cu urmatoarele: beteala( rosu, auriu, argintiu, albastru) si globuri ( rosii, galbene, de sticla, aurii si albastre) bratul meu este de 2-3 metri si este verde, am lumini albastre si rosii!
Funda!

Răspuns Câştigător
| Giinger a răspuns:

Ai putea sa pui beteala aurie sus, apr de stea, apoi beteala rosie la mijloc, cea albastra dupa si cea argintie jos, la baza. Astfel va veni auriu rosu(culori calde) si albastru argintiu(culori reci). Globurile galbene le pui in jurul betelei rosii, globurile aurii le pui aproape de stea si baza, globurile rosii la beteala albastra si globurile albastre in jurul betelei argintii. Sa fie cat mai imprastiate tongue happy Ar fi original. Sper ca te-am ajutat nu ma prea pricepbig grin big hug o seara bunaaa!

5 răspunsuri:
| ReadAllAboutMe a răspuns:

Eu ti-as sugera sa pui din fiecare pentru ca asa are un aspect mult mai frumos si bradul de Craciun va arata mult mult mai colorat si mai superb acum ca vine ''Craciunul'' cele mai folosite culori ar fi:rosu, verdee si alb.

| blondutzata a răspuns:

Beteala rosu globuri rosi si rosi lumini pentru ca rosul este cel mai aspectuos

| AtlantisMe a răspuns:

Mie mi-ar placea cu beteala argintie si globuri albastre si roxii.

| XAnonimgirlX a răspuns:

BUNA! pe dreapta si pe stanga pui globuri asortate instalatiile(luminiile) de sus pana jos beteaua o pui de jur in prejurul bradului iar in varf daca ai pui o steluta ( de preferat galbena) sper ca ti-am fost de ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea pune pe langa aceste betale si globulete un sir din aia de clopotei galbeni se gasesc in magazine nu sunt scumpe si in varf poti pune un varf din ala frumos stralucitor eu te-as sfatui sa pui globulete portocalii deoarece arata foarte frumos.