| Ramo137 a întrebat:

Cum fac sa nu mai obosesc atunci cand alerg adica nu imi obosesc mushii (mischii ma tin sa alerg de 5 ori cat alerg normal), dar nu pot sa alrg mult deoarece nu mai pot sa respir eu incerc sa imi impun un ritm (stang/drep stang/drept) dar tot obosesc pls ceva sfaturi.

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

Cu exerciții de respirație, învață să respiri în același ritm și pe nas, astfel reglezi bătăile inimii și mușchii nu mai consumă atâta cantitate de oxigen pentru ardere.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o problemă la respirație.
Se inspiră pe nas și se expiră pe gură!
Pa, pa.

| Ramo137 explică:

Fratemiu adica

| rutanklan a răspuns:

Micsoreaza ritmul! Ia-o mai usor la inceput. Foarte usor, aproape la fel de incet ca si cum ai merge normal pe jos. Si apoi dupa 2, 3 min mareste usor, usor ritmul si mentine-l asa daca o sa te simti bine dupa 5 minute poti sa incerci sa il mai maresti. Inca odata, usor!

| Diia94 a răspuns:

Problema asta o am si eu, dar parca nu ma mai tin picioarele, dupa ce ca abia respir

Întrebări recente