| Simmsii a întrebat:

cunosc o fata de 4 anisori. si cand a venit prima data la mine a fost draguta dar mai tarziu cand a stat mai mult a inceput sa ma enerveze. si sa fie disperanta. si cand sa plece a vrut sa imi ia toate lucrurile care imi erau mai dragi. si acum a venit iar. cum fac sa ma scap de ea caci ma streseaza mult si nu o mai suport. si mai ales vrea sa imi ia lucrurile speciale pentru mine. va rog ajutati-maa!sad

6 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Asa sunt copiii mai mici.Vor sa iti ia toate jucariile cand le vad.
Am citit si raspunsurile celorlalti utilizatori TPU care zic eu ca au mare dreptate in raspunsul lor.
Ar trebui sa fii calma cu ea fiind un copil mic.Asa sunt ei mai nebunatici.
Fa ce vrea ea jucati-va impreuna ca si cum ar fi sora ta mai mica.Este doar un copil mic ce i poti cere ei? Este mica si de acea trebuie sa ii fi si tu putin mai pe plac.Sa va intelegeti bine si sa fiti prietene.
Nu ti-as sugera in cazul jucariilor sa o spui parintilor tai pentru ca te vor considera un copil mic care nu stie sa se descurce cu o fetita mica de 4 ani.
In privinta jucarilor ai face bine sa le ascunzi.Si daca fetita te intreaba de ele. Spune-i ca le-ai aruncat minte-o cumva. Daca mai vrea o jucarie care nu iti place tie si ti-o cere ia-o din mana.Si apoi spune-i "Roaga-ma frumos daca vrei sa te joci cu ea"si daca face cum ai spus tu da-i-o daca tie nu iti mai e pe plac acea jucarie.Cum am si spus fi-ti mai apropiate mai ales tu pentru ca tu esti mai mare trebuie sa fi mai responsabila cu ea.
Pa, pa!

| PetreConstanta a răspuns:

Da-i ce vrea ea si sa se duca cu Dumnezeu Le faci tu inapoi Cine a avut mai are dar cine nu a avut nu va avea niciodata Linistea sufleteasca conteaza mai mult decat niste lucruri

| Deeiutss a răspuns:

Dai o perversa ca pe targu ocnalaughingglumeam.Poi ascundele undeva unde sa nu le gaseasca sau iatile si dutile la o prietena sau zio parintilor

| Aleqa a răspuns:

Off...in primul rand fii calma si incearca sa'i explici ca nu e bine ce face pentru ca e foarte micahappyIn al doilea rand e mica nu stie ce face deci explica-iwinkingSper ca ti'am fost de ajutor

| ramoyoopisicel a răspuns:

Nu trebuie sa scapi de ea! trebuie sa ii explici frumos ca sunt ale tale lucrurile si ca nu i le dai ei. spune-i ca le poate folosi cu grija fara sa le strice cat timp este la tine si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fai un obiect ( orice, ca sa atraga atentia ), pune-l pe masa si spne-i ca sa nu puna mana pe el, pentru ca e f. special pentru tine, iar ea o sa il ia pe acela si celalte lucruri raman numai pentru tine. Psihologie inversa...