| DenisaS23 a întrebat:

Deci duminica am o petrecere in pijama si nu stiu ce sa fac in afara de muzica, film, jocuri si o gustare. Bine inteles o sa ne culcam super tarziu...de dimineata >:. In fine, mai aveti si voi alte idei? Sigur cine imi da un raspuns bun primeste o funda X).

Răspuns Câştigător
| ღCARMELAღ a răspuns:

Iti pot da o lista, sper ca o sa iti placa ceva din ea :
1)Va puteti uita la pozele prietenilor pe Facebook
2)Jocuri pe calculator
3)Bataie cu perne-normal unei petreceri in pijamale.
4)Adevar sau provocare-cateodata jocul asta poate sa faca toata petrecerea!
5)Jocuri de machiat/coafat
6)Farsele la telefon sunt potrivite pentru orice petrecere
7)Barfe
8)Puteti face concursuri de dans si sa jurizati
9)Va faceti poze pe care dupa aceea le puteti pune intr-un album, si sa fie ca o amintire frumoasa
10)Va puteti uita la filme. Cred ca pentru o petrecere in pijamale cele mai potrivite filme sunt cele de groaza si comediile.
11)Comandati pizza, sau puteti incerca sa preparati voi singure ceva bun de mancare.
12)Puteti discuta despre orice va place[moda, profesori enervanti, baieti, ce mai faceti in vacanta etc].
13)Puteti face un concurs cu titlul : Miss Pijama smug
14)Puteti face karaoke.
15) Inainte sa inceapa petrecerea poti face un oracol pe care prietenele tale sa il completeze, cu cele mai jenante intrebari[pe care le poti folosi si la Adevar sau Provocare in cazul in care cinvea alege adevar smug]
16)Incercati sa faceti yoga sau ceva care sa va relaxeze laughing
17)Cititi reviste cu barfe despre vedete sau mai stiu eu ce.
18)Fiecar poate sa scrie pe o foaie 5 provocari; le impaturiti, iar apoi le bagati intr-o palarie. [daca cineva alege "provocare" va trage o foaie si o va indeplini! happy
19)Puteti juca carti cand sunteti obosite[ stiu ca suna plictisitor, dar daca mai sunteti si obosite, cred ca este o idee buna]
20) Iar pentru ultima mea idee, ce-ar fi daca nu ati dormi aproape deloc? smug Sau chiar deloc? Toata noaptea barfiti si va distrati!
Daca mai vrei idei incearca si:
-http://www.ziare.com/......tat-776442
-http://www.ele.ro/timp-liber/divertisment/petrecere-in-pijama-17776
-http://www.roportal.ro/......e-1924.htm
-http://helpgirlsblogs.blogspot.ro/......re-in.html
Cam acestea sunt ideile mele, sper ca te-am ajutat, distractie placuta la petrecere!

5 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Jucati-va sticluta cu provocari interesante, daca vin si baieti, sticluta cu pupici :3. Face-ti parada modei, machiati-va legate la ochi etc.
Distractie sa aveti! >big grin

| Madutzza98 a răspuns:

In afara de ce ai scris tu ca o sa faceti, mai puteti dansa pe note, sa cantati la karaoke, sau sa formati numere la intamplare si sunati cu numar privat... In orice caz eu va urez distractie placuta :*

FUNDA?

| DenisaS23 explică:

Bineinteles* scuze...

| LClaudiu a răspuns:

Sau va puteti bate cu perinile smug puteti juca fazan, spuneti bancuri, faceti karaoke, va machiati una pe celalata legate la ochi, jucati diverse jocuri cu carti pe pedepse, adevar sau provocare, va uitati la un film de comedie sau de groaza, comandati o pizza ca sa mearga cu filmu, sau puteti face un concurs cu ce`l mai funny mod de a dansa laughing, puteti face clatite si o sa fie super amuzant daca faceti forme in clatite, spre exemplu doi ochi o gura si`un nas laughing puteti sa va adunati intr-un "cerc al prieteniei" si sa faceti ceva interesant si sa deschideti putin capitolul "boyfriend" laughing si multe altele, cam astea imi trec acum prin cap. fundita? puppy dog eyes

| Jesus23 a răspuns:

Adevar sau provocare, baba-oarba, sticluta. Puteti sa faceti si un concurs de limbo, vezi tubig grin