| MestecGuma a întrebat:

Buna TPU
Imi placea foarte mult de Diana Sorescu ( Diana cu Vanilie ) era o jurnalista de exceptie printre preferatele mele, din pacate nu mai e printre noi. Ea a fost si redactor la revista si jurnalist...
Eu sunt pasionata la scris si tot ma intreb ce cursuri sau ce facultate ar trebui sa urmey ca sa pot ajunge intr-o zi ca ea si nu stiu cum pot deveni un redactor la o revista.
Funda cine ma poate ajuta cu aceste informatii

1 răspuns:
| MissCreepypasta a răspuns:

Incearca aceste site-uri te vor ajuta:
www.academiadeafaceri.ro/cursuri_jurnalism_comunicare_media.html
www.imre.ro/cursuri-de-jurnalism/
...ni-1102886
Incerc sa te ajut cum se poate si te sprijin....si daca ai nevoie si de o facultate exista una in
Bucuresti, bulevardul Iluiu Maniu. Sper ca te-am ajutat :D