| Joannaa a întrebat:

imi puteti spune cum se joaca kems?big grin

Răspuns Câştigător
| TurnOn a răspuns:

Dap...pai amesteci cartile si apoi imparti cate 4 carti la fiecare si te uiti la ele. pui 4 carti jos cu fata in sus si apoi incepe jocul. fiecare i-a ce vrea dand jos o carte si luand alta. nu exista rand ...fiecare cand vrea. scopul este sa ai in mana 4 carti la fel adica 5555 sau 8888. tot timpul jos trebuie sa fie 4 carti iar daca nimanui nu ii trebuie nimic, ele se "ard" adica se pun deoparte si se iau din pachetul mare alte carti. ultima carte din pachet arata ca cu ea nu se face adica daca e un 4 atunci daca reusesti sa faci 4444 nu castigi.cand se termina toate cartile le amesteci si puneti iarasai 4 jos. daca jucati mai multe pers ( + 2 ) si o pers termina ceilalti continua. cand ai toate cartile la fel in mana zici kems dar daca cineva stie ca ai poate sa zica contra-kems inaintea ta si sa pierzi. mai exista si kems pe perechi : se fac perechi cate 2 si se impart la fel iar fiecare echipa isi pune un semn la care sa zica kems pentru celalalt adica daca eu am kems si sunt in pereche cu tine eu nu pot sa zic kems ci tu trebuie sa zici pentru mine iar daca noi ne punem un semn fara ca ceilalti sa stie ( ca sa nu zica contra) atunci tu stii cand sa zici contrawinking si castigam. cam atat si sper ca te-am ajutat! daca mai ai vreo intrebare trimite-mi mesja kiss

1 răspuns:
| ExpertaTpu_3054 a răspuns:

Desigur
Mergi la supermarket si cumperi un iaurt KREMOSO
Pt gustare!
Apoi iei un pachet de pokeri si le folfotesti in mana pana nu mai vezi ce scrie pe elethinking
Simplu
Funda?smug