| Mikasa a întrebat:

In general am note foarte bune, si de aceea imi place sa imi mai ajut colegii din cand in cand. Mai ales cand stiu foarte bine o lectie. Dar chestia e ca unii colegi de ai mei sunt atat de porci incat se bazeaza numai pe mine. Adica ei nici macar nu stiu ce au ca tema pentru ca ei cred ca le voi da eu temele. Si mie chiar nu imi convine de asta pentru ca eu ca sa imi fac temele nici macar nu mai am timp sa ies pe afara, si ei sunt bine mersi. Si sa presupunem ca exista dati in care nu le mai dau temele, ei ca prostii se supara pe mine si uita de cate ori i-am ajutat in trecut. Si sunt foarte egoisti : adica nu se gandesc ca eu as putea chiar sa impusc un doi pentru ca le-am suflat. Nu le pasa nici un pic. Bine, asta se intampla cu cativa din clasa mea. Cum ar trebui sa procedez cu ei in cazul asta?

4 răspunsuri:
| tgiabberriieul a răspuns:

Le zici sa-si faca singuri temele sau le dai temele tale contracost. Si bravo! happy

| Ivanaaa a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema ca tine happy.Dar s-a rezolvat big grin.De la un timp, cand imi cer temele le spun politicos ca nu pot sa le dau, pentru ca eu m-am chinuit sa le fac in timp ce ei stateau pe Facebook sau pe afara.Si acum stiu toata lumea ca nu mai dau teme si nici macar nu-mi mai cer.La inceput s-au suparat, dar chiar nu mi-a pasat..aste e! Si de acum nu-mi mai cer si n-au de ce sa se supere. Sper sa rezolvi cat de repede posib il aceasta problema happy. Stiu cum te simti... sper ca te-am ajutat.Bafta in continuare la scoala kiss.

| iulikutza14 a răspuns:

Pai le dai doar cateva exercitii si pe urma le ta-i craca nu le mai dai si daca se supara ii lasi in pace si le dai din cand in cand ca sa vada ca nu esti gest... eu as procedez big grin sper ca te'am ajutat

| FRumUSica16 a răspuns:

Buna eu cred ca nu ar trebui sa ii mai ajuti asa de des fiindca ei nu au nici un pic de respect fata de tine si nici macar nu isi dau silinta sa invete ceea ce le spui. Cand ei te vor intreba daca ii ajuti le spui ca nu mai are rost doar sa iti pierzi timpul cu ei chiar daca faci un bine.