| Ushhher a întrebat:

ma gandeam csa-mi iau un atv (am 17 ani). M-am gandit la un Yamaha Blaster sau Linhai Aniversary 300 si totusi...intrebarea este daca merita sa-mi iau atv ca totusi, de bani nu as duce problema, mi-as economisii + ca m-ar ajuta parintii dar ma gandeam ca peste 1 an iau permisul si mi-as mai strange ceva parai si mi-as lua masina. Eu nu sunt cine stie ce impatimit al atv-urilor si de astaspun ca oare s-ar merita?

Răspuns Câştigător
| Robbu a răspuns:

Mie personal nu imi plac, indiferent cat de bun este motor si cat de frumos arata ca aspect ATV-ul, eu zic ca daca ai asteptat pana acum, mai poti astepta sa dai de permis si sa iti iei o masina buna, frumoasa pe placul tau.
Eu am avut pana la 18 ani o boala pe "motoarele puternice" dar cum nu aveam voie din punct de vedere legal sa merg cu unul, am luat un kawasaki ninja de 250 ca sa "ma linistesc".
Acum am 2 ani vechime de permis Categoria B si pot sa iti spun ca nu ma mai incata cu nimic acest motor.Rar il scot, si regret ca am dat banii pe el.
Totul depinde de tine si de dorinta ta, cat de mult iti doresti un atv happy
Mult noroc.