| Lynna a întrebat:

Maine trebuie sa imi fac buletinul. Are cineva idee ce acte trebuie sa iau la mine. Stiu ca trebuie sa am certificatul de nastere copie, o adeverinta de la primarie si actele casei. Mai trebuie ceva? Am nevoie de raspuns urgent. Mersi.

Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

Trebuie sa ai certificatul de casatorie al parintilor(copie), Copie dupa buletinul unuia din proprietari, chitanta 4 lei pe care o platesti la primarie sau la CEC(depinde de oras), Copie dupa contractul casei, Cerere pentru eliberarea actului de identitate pe care o completezi acolo, certificatul tau de nastere si copie dupa el.
Si trebuie sa vina unul din proprietari cu tine sa semneze niste chestii acolo.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alexandra1993 a răspuns:

Este posibil sa iti ceara si certificatul de casatorie al parintilor, sau certificatul de deces/divort, dupa caz.

| Lorrysweet99 a răspuns:

Mai trebuie si niste acte de identitate ale parintilor happy, copie dupa buletinele lor. Funda?