| Mariuss32 a întrebat:

Stiti vreun program de facut un video de cativa GB in MB? Fara sa tai din el? Ca mi se uploadeaza greu pe YouTube, 3 ore+.
Funda!

Răspuns Câştigător
| MariuX a răspuns:

Hmm...
Stiu ca FRAPS-ul are multi GB (am facut si eu un video de 20 min si avea 13, 9GB)big grin
Mai bine filmezi cu alt program
EX: Mirilis Action! sau OBS sau Bandicam, nu stiu.
OBS e cel mai bun(e gratis), dar eu folosesc Mirilis Action!

2 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

Fraps inregistreaza la calitate maxima.
Tot ce trebuie sa faci este sa-l randezi cu calitatea dorita.Iar de la 10 GB poti ajunge la 20-30 MB.
Un program bun pentru randat si editat este Sony Vegas.Dar daca esti incepator poti incepe cu Movie Maker.
Cauta tutoriale pe YT ca sunt o multime.

Succes.

| mariusraduica a răspuns:

Nu prea ai decat sa transformi formatul fisierului intr-o arhiva, adica il compresezi pentru a nu ocupa spatiu mult. Uite o aplicatie pentru android : x-zip de pe google play.