| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 8a si clasa mea trebuie sa organizeze balul bobocilor la clasa a 5a. As vrea niste idei, de probe si decoratiuni, chestii care se mai fac la balul bobocilorlaughing:d
Si cu ce as putea sa ma imbrac, adica nu vreau rochii sau chestii din astea.hee heevreau ceva simplu.

Răspuns Câştigător
| Zuzzy05 a răspuns:

Poti sa iti iei niste ghete daca tot a venit frigul, colanti cu o bluza mai lunga si o esarfa.sau blugi.Cum te simti tu bine.Niste probethinking la noi la scoala anul trecut au fost mai multe probe cum ar fi :
-concurentii trebuiau sa danseze cu o lingura in gura si un ou in linguralaughing fara sa tina de lingura cu mana si daca scapau oul pe jos pierdeau proba.Ne-am amuzat mult la proba aceeahappy.
-mergea fiecare pereche pe rand la DJ si acesta punea unuia dintre ei casti la urechi si trageau la sorti cate un cuvant dintr-un bol si trebuiau sa "cante" cuvantul acela la microfon, dupa cum era melodia pe care o auzeau si celalalt trebuia sa ghiceasca melodia si cine o canta.Imi amintesc cum canta o fata : "zgripturoaica, zgripturoooooaicaaa" laughing...
-cand am participat si eu acum 2 ani, era o proba asa:in 5 minute fiecare pereche trebuia sa se ajute intre ei. Baiatul o machia pe fatahee hee si ea ii facea nod la cravata(ne-au dat profesorii cravata).
-dansam pe fiecare gen de muzica...
-poti sa pui proba de talente
Acum nu mai am idei, dar sper sa te ajute ce am scris. Distractie placuta! happy kiss

3 răspunsuri:
| Zuzzy05 a răspuns:

Ma bucur ca te-am ajutat. Dupa ce ti-am raspuns,mi-a ramas gandul la bal si am mai cautat cate ceva pe TPU si iti mai dau cateva idei :
-proba de cultura generala
-mi-am amintit ca a fost odata o proba cu cartofi si alte legume si fructe,concurentii trebuiau sa curete cartofii sau sa-i curete partial si sa isi foloseasca imaginatia ca se creeze niste chestii cat de frumoase si neobisnuite,cum ar fi omuleti laughing.
-sa chemi fiecare concurent la microfon si sa il intrebi :"De ce participi la acest bal?" si poate vor raspunde "ca sa castig, ca sa am parte de o experienta placuta chiar daca nu castig, ca sa vad cum este sa participi la un bal" etc.
-sa fie din nou biletele intr-un bol si unul dintre parteneri sa extraga un bilet si acolo sa fie un animal si trebuie sa imite animalul respectiv si celalalt sa ghiceasca.Imi amintesc cum partenerul meu imita o broasca si eu strigam la microfon "maimuta, maimuta" laughinghee hee.
-parada in pijamale big grin
-intre cei 2 sa fie pus un balon si sa rada balonu de frisca fara sa-l sparga
- fata legata la ochi sa-si ghiceasca partenerul
Niste intrebari "intrebatoare", nu neaparat de cultura generala:
I:Cat de departe te poti afunda intr-o padure?
Rtongueana la jumatate, ca pe urma iesi din ea.

I:Cate litere sunt in ALFABET?
R:7, nu 31 sau cate sunt in alfabet.

I:Cand spune un eschimos "Buna ziua?"
R:dupa ce invata romaneste.

I:Unde au femeile parul negru si cret?
R:In Africa!

I:Ce e rosu si vine regulat?
R:Mos Craciun.
Ca sa nu fie dezamagiti concurentii ca doar cineva castiga, poti sa pui mai multe titluri castigatoare, va fi mai interesant.Pe langa Miss Boboc, Miss Dance(cine danseaza mai frumos), Miss Popularitate(am auzit si eu de asta dar nu stiu dupa ce criterii se alege). Cand eram a 5a,o colega a castigat Miss-ul si a primit cadou un urs de plus galben si pufos,foarte mare si dragut si un buchet de trandafiri. Poti sa iei in considerare si ideea asta. Din nou,distractie placutakiss!
P.S: Eu nu as pune proba de talente pentru ca majoritatea vor canta si vor dansa, unii find mici vor fi putin rusinati sau nu si-au descoperit inca talentul, oricum e invechita aceasta proba si eu as prefera mai multe probe ca acestea pe care ti le-am dat eu si @Kida_5364 si @Still, foarte bune ideile cu infasuratul in hartie igienica si bautul zeamei de lamaie fara zahar(sa vedeti acolo strambaturihee hee ).

| Still a răspuns:

Fiindca este ceva atat de special pentru tine poti sa "rupi gura targului" dand startul unei petreceri "non-conformiste".Ca sa nu se sperie profesorii,i puteti lega la ochi atunci cand intra[sau ceva de genu'].Ca probe puteti pune sa se faca declaratii de dragoste matieriilor, sa iti infasori partenerul in hartie igienica, sa canti legat la gura sau chiar sa iei marul cu gura din castronul cu apa.Cam atat imi vine in minte.In orice caz, distractie placutahappy.

| Kida_5364 a răspuns:

Pai... ca probe ai putea sa pui dansul 5 min fara oprire pe diferite melodii bautul zeamei de lamaie fara zahar asa simpla daca au partener unul din ei sa spuna o poezie iar altul sa cante cv si alte chesti eusunt clasa a 9 nsi noi am facut cv in gen si ca imbracaminte ai putea sa alegi o rochita nu prea sofisticata fara multe paiete si altele iar ca decoratiuni fa ce iti trece prin minte

Întrebări recente