| Vanesa_9948 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri... Funda

Răspuns Câştigător
| adw28 a răspuns:

E nevoie de ani ca sa ai incredere intr-o persoana si cateva secunde pentru a o distruge.
Bruma ucide florile asa cum uitarea ucide prieteniile!
Prietenii vin si pleaca... Dusmanii se aduna.

Inima mea e mica, mica dar dragostea mea e Mare! ♥ ♥
Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa.
Zâmbeşte... vremea şi vremurile nu te pot impiedica să ai soare în privire!
Un pic de adevar în spatele unui "Glumeam". Un presentiment în spatele unui "Nu ştiu". O emoţie în spatele unui "Nu-mi pasă" şi întotdeauna o durere în spatele "Da, totul este ok
Dacă am să plec vreodată nu am să mai vin,pentru mine ai fost tot, eu pentru tine prea puţin
Si poate ai dreptate poate n`am in viata scopuri.
Nu mai pot sa traiesc fara tutun, alcool si droguri.
Azi in urma voi lasa zilele din viata mea, clipa cand eu te am pierdut, ziua cand te am cunoscut.
Nu am nimic de pierdut daca o iau de la`nceput
Nu imi da sfaturi straight face stiu sa gresesc si singura... * Nu ma crezi in stare? nici O problema.Nu ma cred nici eO.da` fereshte`te de ziua in care O sa prind tupeu

*.Ma inVidieZi'. InceaRca Sa fII maI buN daca potZs'.Nu iti plAce' cum ma imbRac.Nu te uita'.Te deraNjeaZa limBaju meU.Nu ma AsculTa fraiere'

*CaRaCtErUl tAu nAsHpEt ma InSpIrA Sa`ti dAu jEt

Am auzit ca lumea vorbeste km mult... nu am timp sa ascult. nu am timp de vorbe'n vant. si barfe. toate astea... nu au km sa ma afecteze. asa e. lasa'i sa comenteze. invidiaa!

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Copilaroasa? Da pentru ca imi placetongue Matura? Doar cand vreaubig grin Nebuna? Tot timpul. Prieteni mei? Cei mai tari oameni:X Vrei sa-mi fi prieten? Demonstreaza ca meriti :] ---

Poate am aere in cap,asta e problema mea. Nu poti sa ma suporti,asta e problema ta :] Nu ma cunosti, nu mai comenta devilAi grija de viata ta, nu de-a mea

Nu mai sunt fetita pe care o Stiai u`mai Demult Poate nici n`ai observat De la un timp am Mai crescut Aqum tipa ca M`ai pierdut!

Sunt fitoasa si am stil, fata, spate, si profil...sunt o fetita cuminte si te fac doar din cuvinte. funda:X...

Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

Ce unii au si nu apreciaza. altii isi doresc si doar viseaza!

spuneti ca nu ma suportatzi dar va uitatzi la mine de parca miatzi fi fani.

oate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta",gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul,Tu esti doar personajul, Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta, vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine, nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU

*Este treaba Mea Pe cine iubesc.Este treaba mea cu Cine Vorbesk.Crede-ma,Nu ma Intereseaza Ce vrei sa-mi Spui nu Prea Conteaza

**uita`te atent nu insistent priveste dar nu aTinge tE pot respinge! viseaza. doreste! Dar In realitate Nu Ma Poti AtIngE!

• Si daca nici acum nu o sa`mi spui buna, am prietene care ma suna sa`mi zica,, Fattta esti de 100 de ori mai buna! "; x

Daca eu sunt subiect de barfa pentru tine. Atunci tu esti un nimic pentru mine! Tu impotriva mea. Eu mereu deasupra ta!

Stiu ca sunt diferita in felul meu si ca unii nu ma plac, nu ma opresc niciodata sa zambesc, chiar daca unora le displac.

atunci cand ti-este greu si lumea te barfeste asculta sfatul meu traieste si iubeste.

D cate 0ori vd ca visele s sfarsesk, d atatea 0ori m ambitsi0nez sa reusesk.Am drumul meu sh asta nu s va schimba. #
s aude 0o v0ce: Sperantsa m0are ultima! "

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Incearca` sa zambesti`, urmeaza` sfatul`?:"Fii fericit`, toate` trec bah, da`le dracu `!?"

. o dau` in *** de lume `. ca eu oricum nu fac nimic din ce mi se spune … o dau in *** de viata. ca azi sunt in spate da maine sunt in fata `!; x

Credeam ca si pe tine te'am pierdut. dar mi-am dat seama ca nu pot pierde ce nu am avut!

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut,

Ma barfesti si-mi zambesti stai linistita nu ma jignesti chiar ma amuzi cat de putin gandesti

*ma urasti?~problema ta!~ma copiezi? haa.nu'mi ajungi la picioare! ma iubesti? si eu pe tine!~un sfat?~nu te lua de viata meah! te-am amagit?~scuze!~te-am jignit?~bv mie!

*va veni timpul cand o sa vorbim din nou,eu o sa rad de multe iar tie o sa iti para rau

*Ceea Ce esti Tu, eu Pot fi Oricand, Dar ce Sunt Eu, tu Nu Vei putea Fi Niciodata

*Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca… dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta

*are impresia ca eu stau sa il astept...dar de fapt eu ma indepartez incet...se uita atent.ma priveste cu regret,, asupra mea numai are nici un efect

*unii pot sa uite ce ai facut pentru ei...ce le-ai spus... dar niciodata ce i`ai facut sa simta

de cate ori ma vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie

Nu sunt perfecta … nici nu vreau … nici nu pot! Nu vreau sa fac frumos cand stiu ca n.are rost! Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu.ti place eu n.am sa plang.

#Privire de gheata, te vad ca’n ceata, privesc si tac stiu ce’ti trece prin cap, stiu deja ce gandesti din barfe vorbesti, nu te mai amagii ca te vei ranii

#Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea, Daca e a lui Nu poate fi si a ta!; X

#. plang in hohote de ras. day everyday. auzi bey.[!? ]. hey! da-te`n morttzii taii

#Spun tot ce`mi trece prin cap Petrec, fac tot ce vreau spune`mi U secrete noi! chiar crezi ca-mi pasa? iubesc, zambesc din nou e tot ce conteaza

#Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine tu mai existi oare?

#Sunt un om simplu, mai simplu decât tine, genu de persoana care vrea atât de multe si obtz

#*** what yu heard and *** who you heard it from

#Am boala pe tot ce nu-mi place, Asta ma face isteric Da nu sunt indiferent Si ce am, Am pe merit

#Diferita, nu poate fi comparata, Nici cu toti banii din lume nu poate fi cumparata. Greu sa ajungi la ea, firesc. Sunt multe ca ea, dar nu toate stralucesc.

~Pentru mine exista doua categorii : prima {prietenii} pe care ii iubesc mult si a doua categorie care se inmulteste pe zi ce trece {gunoaie}.

#Un zambet azi, un zambet maine, totu`.i dat uitarii. Iar problmele ce.au fost cad sub semnul intrebarii

Sper sa-ti fie de folos x

17 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Este adevarat ca "banii vorbesc" cel mai des ei imi spun: "La revedere!"
Luna de miere este un concediu pe care ni-l luăm înainte de a lucra pentru un nou şef.
Cel mai important nu este sa stii, mai important este sa ai telefonul celui care stie.
Daca iti este foame – mananca sare : o sa-ti fie sete
Viata asta e d rahat, iar tu esti plin de viata!
Câteodată oamenii se împiedică de adevăr, dar de cele mai multe ori se ridică şi merg mai departe.
Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.
Sunt perfect sanatos…mi-au spus vocile.
Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel.
Câteodată oamenii se împiedică de adevăr, dar de cele mai multe ori se ridică şi merg mai departe.
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.
O camila poate sa munceasaca o zi intreaga fara sea bea, eu pot sa beau o zi intreaga fara sa muncesc.
Exista doua cai sigure spre dezastru: sa asculti de toata lumea si sa nu asculti de nimeni.
Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale.
Am invatat ca nu toti prieteni sunt prieteni si cei care nu mai sunt... n-au fost de loc
Sunt punctual ca moartea
Unde-s doi plăcerea creşte…
Cea mai buna treaba pe care o fac baietii e ca: mereu nu rasp la tel
te uiti spre viitor si vezi trecutul cum se repeta...
Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu
Iubeste-o pentru ca asa e ea. e mica, dar stie ce vrea
Avem acelasi tricolor, aceleas trei culori in sange, singurii ce rad cand Romania plange!
Nu prea ma suporta lumea ok, super tare. inca un motiv sa fiu asa in continuare
Stim cine suntem, stim ca traim in minciuni, fericiti chiar si faliti asta ne face nebuni
Si am inteles odata cu timpul ca nimic nu-i moca!
Nu ma schimb ca altii dupa cursul euro!
Si nu intelegi cum ieri era dependenta, azi pur si simplu nepasare
E o comedie rece, rade cine e in stare. Si cine te arde, evident e cel care rade mai tare.
Azi uitam de toate necazurile fara retineri! Ca viata`i scurta si noi suntem tineri`

| pwp a răspuns:

Nu e mai simplu ca cauti pe Google?
Iti vor da mii de statusuri.Si cei care iti raspuns aici tot de-acolo le iau happy

| MeGustaaaaa a răspuns:

Stiu multe statusuri, da` ce rost are sa ti`le zic daca`ti pot da cel mai tare site cu statusuri de toate felurile?!
Si este: www.statusuri.ro
Mai stiu si eu cateva de dragoste.
"Un cuplu si-au propus sa scrie pe niste foi ce ar dori sa schimbe fiecare la celalalt.Baiatul avea ochii in lacrimi cand a citit 7 pagini scrie de iubita sa. Fata plangea cand a citit randul scris de baiat.Si in acel rand scria: "as vrea sa-ti schimb numele de familie, cu al meu!""
"Doi copii plangeau.Cineva`i intreaba de ce plang. Fata spune: mi s`a rupt papusa!:((Baiatul spune: imi plange papusa!:(("
Ei, gasesti tu acolo haioase, de dragoste, etc. Funda?:P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uite aici 2 site-uri(preferatele mele) cu statusuri, si imagini artistice super tari. Sper sa iti placăă.:x
http://facebook.com/b3b3lusha1995
http://www.google.com/......http?/url

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti las site ca nu pot sa le scriu aici pe toate ca cica se intoxica robotu de la virgule si puncte :-@ : http://didiglamour.blogspot.com/2012/03/statusuri.html xoxo.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| adw28 a răspuns:

Ai uitat de funda?sad

| Dana2974 a răspuns:

E exact ca mine, iar asta face ca totul să meargă bine.

Dacă Albă ca zăpada apare pe-aici, tu să-i spui că sunt la bere cu cei 7 pitici.

Nu o ai nici tu, nu o au nici alții, e genu’ de fată ce nu se bagă în relații.

Nu e înger, n-are aripi. E doar actoru’ principal din lumea mea cu patimi.

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă, și poţi jura că nu e alta mai frumoasă.

Ști ceva? Hai pa. M-am săturat de provocare. Pentru mine toți și-ar pune banii la vânzare

Trag un fum sperând că-l voi uita, dar știu bine că asta nu aprobă inima.

Asta-i pentru mine, asta-i pentru ai mei. N-am să le zic numele că se știu ei.
- Plecat la dus… daca vrei sa vb cu mine… te astept in cabina…
- La femei e ca si la fotbal…. dai si pleci.
- Prietenul meu de la masa vrea sa stie daca iti place de mine.
- Sunt usor de agatat si cad repede la pat.
- Vacutele fericite dau cel mai bun lapte.
- Nu ma supar pe tine ca esti mai urata ca mine…
- Prea dulce ca sa fiu light.
- Le stiu pe toate… da-s maritate.
- Si asa vin toate femeile sa me enerveze pe mess…
- Vrei sa te dai putin mai incolo sa intru si eu online?
- Unde’s doi placerea creste!
- Tanar, chipes, cu bani multi si masina scumpa caut statusuri hazlii.
- In loc sa fie pe camp, toate tarancile stau acum pe Messenger.
- O femeie trebuie sa faca 70 de lucruri: 69 si cartofi prajiti!
- Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti capra! Mai stai o data…
- Caut fata mare.
- Instructor de amor, prima lectie este gratis.
- I love you… I need you…I like you…I vrea tu
- Pierdut nimfomana blonda, ofer recompensa!
- Lasati femeile sa vina la mine…
- De ce femeile sunt ca si calculatoarele: nimeni nu le intelege; toate greselile tale sunt salvate in memorie, toti banii tai se duc pe accesorii pentru ele.
- Se tin fetele de mine parca sunt actor din filme!
- Fetele imi bat in geam si nu aud. Am termopan.
- Atentie! Cand un barbat iti spune ca te iubeste din adancul inimii, inseamna ca totusi mai exista destul loc si pentru alta deasupra.
- Pur si simplu sunt originala, dar originalitatea mea te depaseste.
- Sunt atat de cool incat nici nu am nevoie de statusul asta.
- Daca te-am iertat odata fost vina ta! Daca te-am iertat si a doua oara a fost vina mea.
- Educata de destin. Simt mult si arat putin!
- Sa lasam femeile frumoase barbatilor fara imaginatie.
- Iubeste si iarta, caci este cea mai frumoasa arta!
- Acuma zi, ce faci? Vii mai aproape sau te retragi?
- Iti promit ca in viitor o sa uiti ce inseamna dor.
- Poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi.
- Am corpul de felina, privire si piele fina, ochii de vipera veninoasa, caracter de bruneta norocoasa.
- Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta!
- Esti tot ce-am iubit.Si ce voi iubi.:X
- Nu ne-am nascut in puf, dar ne bucuram de viata. Putem zambi daca vrem, in fiecare dimineata!
- Ce statusuri aveti fratilor, v-ati facut cu totii filozofi!
- Cand vine vorba de iubire, spune-le draga ca ma ai pe mine.
- E asa minunat cand cineva iti cunoaste defectele si te place tocmai pentru ele!
- Are tinute la moda si pielea creola, un parfum mult strident si un corp indecent; buze umflate si forme bombate; vrea in masini cu baieti de-aia fini.
- Baietii au ceva al lor, fenomenal, dar intotdeauna fetele au rolul principal!
- Esti frumos si-mi permit sa te-ntorc si pe fata si pe dos! Daca mai comentezi, te-arunc in cos!
- Fata desteapta saruta, dar nu iubeste, asculta dar nu crede si pleaca inainte de a fi dezamagita.
- Am avut o zi proasta si numai zambetul unui baiat dragut ma poate inveseli…
- Am fite pentru ca imi permit! Ai ceva de obiectat?…Asa ziceam si eu!

| Love_Yubyzyk_1994 a răspuns:

Este treaba Mea Pe cine iubesc.Este treaba mea cu Cine Vorbesk.Crede-ma,Nu ma Intereseaza Ce vrei sa-mi Spui nu Prea Conteaza

**uita`te atent nu insistent priveste dar nu aTinge tE pot respinge! viseaza. doreste! Dar In realitate Nu Ma Poti AtIngE!

• Si daca nici acum nu o sa`mi spui buna, am prietene care ma suna sa-mi zica,, Fattta esti de 100 de ori mai buna! "; x

Daca eu sunt subiect de barfa pentru tine. Atunci tu esti un nimic pentru mine! Tu impotriva mea. Eu mereu deasupra ta!

Stiu ca sunt diferita in felul meu si ca unii nu ma plac, nu ma opresc niciodata sa zambesc, chiar daca unora le displac.

atunci cand ti-este greu si lumea te barfeste asculta sfatul meu traieste si iubeste.

D cate 0ori vd ca visele s sfarsesk, d atatea 0ori m ambitsi0nez sa reusesk.Am drumul meu sh asta nu s va schimba. #
s aude 0o v0ce: Sperantsa m0are ultima! "

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Incearca` sa zambesti`, urmeaza` sfatul`?:"Fii fericit`, toate` trec bah, da`le dracu `!?"

. o dau` in *** de lume `. ca eu oricum nu fac nimic din ce mi se spune … o dau in *** de viata. ca azi sunt in spate da maine sunt in fata `!; x

Credeam ca si pe tine te'am pierdut. dar mi-am dat seama ca nu pot pierde ce nu am avut!

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut,

Ma barfesti si-mi zambesti stai linistita nu ma jignesti chiar ma amuzi cat de putin gandesti

*ma urasti?~problema ta!~ma copiezi? haa.nu'mi ajungi la picioare! ma iubesti? si eu pe tine!~un sfat?~nu te lua de viata meah! te-am amagit?~scuze!~te-am jignit?~bv mie!

*va veni timpul cand o sa vorbim din nou, eu o sa rad de multe iar tie o sa iti para rau

*Ceea Ce esti Tu, eu Pot fi Oricand, Dar ce Sunt Eu, tu Nu Vei putea Fi Niciodata

*Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca… dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta

*are impresia ca eu stau sa il astept...dar de fapt eu ma indepartez incet...se uita atent.ma priveste cu regret,, asupra mea numai are nici un efect

*unii pot sa uite ce ai facut pentru ei...ce le-ai spus... dar niciodata ce i`ai facut sa simta

de cate ori ma vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie

Nu sunt perfecta … nici nu vreau … nici nu pot! Nu vreau sa fac frumos cand stiu ca n.are rost! Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu.ti place eu n.am sa plang.

#Privire de gheata, te vad ca’n ceata, privesc si tac stiu ce’ti trece prin cap, stiu deja ce gandesti din barfe vorbesti, nu te mai amagii ca te vei ranii

#Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea, Daca e a lui Nu poate fi si a ta!; X

#. plang in hohote de ras. day everyday. auzi bey.[!? ]. hey! da-te`n morttzii taii

#Spun tot ce`mi trece prin cap Petrec, fac tot ce vreau spune`mi U secrete noi! chiar crezi ca-mi pasa? iubesc, zambesc din nou e tot ce conteaza

#Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine tu mai existi oare?

#Sunt un om simplu, mai simplu decât tine, genu de persoana care vrea atât de multe si obtz

#*** what yu heard and *** who you heard it from

#Am boala pe tot ce nu-mi place, Asta ma face isteric Da nu sunt indiferent Si ce am, Am pe merit

#Diferita, nu poate fi comparata, Nici cu toti banii din lume nu poate fi cumparata. Greu sa ajungi la ea, firesc. Sunt multe ca ea, dar nu toate stralucesc.

~Pentru mine exista doua categorii : prima {prietenii} pe care ii iubesc mult si a doua categorie care se inmulteste pe zi ce trece {gunoaie}.

#Un zambet azi, un zambet maine, totu`.i dat uitarii. Iar problmele ce.au fost cad sub semnul intrebarii
Funda? puppy dog eyes

| Madalina_Drula_1993 a răspuns:

Radioforyou ascultal la tine in winamp http://radioforyo.weebly.com/ super radio super chat cu dj madalina la butoane inpinge massu mai departe id radioforyou97

| teiubescteiubesc a răspuns:

Uneori din prietenie se naste si dragoste

| Biutza_Bia_1998_pr6A a răspuns:

Sunt foarte sexy... ma scoti la un Pepsy?
Iti plac fructele?!………. Incearca-ma! Sunt o piersicuta
Sunt cuminte si te fac doar din cuvinte!
sunt fata de care ti-a zis mami sa te feresti…. nu sunt facuta din zahar si dulceata sunt din angeli si gheata

Daca as fi un mic pitic
M-as baga la tine-n plic,
Si cand vei deschide plicul
Te va saruta piticul.