| eusicumine98 a întrebat:

Buna tuturor. Cum pot strange 200 lei tinand cont ca am doar 14 ani si nu vreau sa iau de la parinti chiar daca fac ceva pentru acei bani? Ai mei nu isi permit. Multumesc de sfaturi.

6 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Daca nu-ti cheltui alocatia in 5 lunii ii strangi.

| Vokii a răspuns:

Te poti angaja la un magazin pentru a vinde pliante.Du-te la fiecare magazin din asta ( Kaufland, Lidl, Orange, Vodafone. etc), iar unde "salariul" e mai atractiv angajaza-te acolo! Nu-i asa de greu, iti va da cateva pliante, iar cu cat imparti mai multe cu atat mai bine! Funda? happy

| quartz1999 a răspuns:

Pune la pariuri sportive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei ajuta vreun vecin sau cand parintii tai iti dau bani pentru scoala pastriaza-i! Imi pare rau pentru tine dar eu ii fac usor bunica mea imi da cate 10 lei pe saptamana! Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti recomand findca poti sa pierzi si ai tulit-o atuncea!

| stefansiyo a răspuns:

Pai....ai putea strange banii de buzunar, alocatie si de scoala pe care ti'i dau parintii tai.astfel, vei putea economisi in doua-trei luni banii si'ti vei putea cumara ceea ce-ti doresti big grin