| mihaela_7474 a întrebat:

Va rog putin ajutor.
Imi place de un baiat. Suntem intr'a 10-a dar nu in aceiasi clasa. Ma inteleg bine cu doua fete de la el din clasa. Ei nu sunt din aceiasi localitate cu mine. As vrea sa ajung sa vorbesc cu el, cum as putea? Ce sa fac? Sa le spun colegelor lui ca imi place de el? El este genul de baiat de gasca, de cartier, putin mai smecher, independent, etc, dar totul intr'un mod adorabil:X Nu stiu exact cum gandeste pentru ca nici nu am vorbit cu el. Cert este ca de cele mai multe ori cand este el prin preajme eu zambesc si ma fac ca vorbesc cu colegii mei. Atunci si el face la fel. Cred ca m-am observat, de aia zambeste si el, nu neaparat se uita la mine dar se uita in directia unde sunt eu. Ce inseamna asta?
Va rog mult un sfat, parere, ceva.
Scuze daca v'am plictisit cu detaliite.
Multumesc.
Dau funda:*:*

Răspuns Câştigător
| Delee a răspuns:

Pai incepe prin a-l saluta.Saluta-l mai multe zile la rand si zambeste-i.Nu mi se pare ok sa mergi la el, fara sa va cunoasteti, si sa ii spui ca il placi.Baietilor le place sa creada ca ei sunt cei care ne agata pe noi, deci intra-i in joc.
Apoi roaga una dintre colegele lui (pe care o cunosti) sa va faca cunostinta, dar totul sa para asa o intamplare (faptul ca ea va face cunostinta). Dupa ce va face cunostinta intrati in vorba si daca te place iti zic eu ca iti cere nr. de tel in maxim 3 zile. Dupa ce iti cere nr de tel sau idu de mess totul va veni de la sine.
Iar peste ani si ani o sa aveti nepoti si veti trai fericiti pana la adanci batranetihappy.
Succes!

2 răspunsuri:
| NaTii_1332 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui in fata ce simiti ...Chiar daca nu te place macar sa nu regreti ca nu ai incercat... Succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa vorbim