| pintexim a întrebat:

Buna,voi la Bartarile Prieteniei dupa ce le terminati cum faceti, adica cum le legati?

1 răspuns:
| 93Anna93 a răspuns:

Las capetele mai lungi. Dupa ce termin, fac cate un nod la ambele capete si nu tai surplusul de ate.Le impletesc normal, in 3, apoi mai fac ia cate un nod la ambele capete. In felel asta, bratarile pot fi date jos de la mana la nevoie. Sper ca ai inteles, daca nu, da-mi adresa de mail si iti trimit poze cu o bratara de-a mea ca sa vezi.