| Giuly_3112 a întrebat:

vreau sa va spun ca am un frate cu 5 ani mai mare decat mine si in ultimile zile intodeauna este nervos ma INERVEAZA LA CULMEEEEE intodeauna face fite si din astea poate de ce are 17 ani si are apucatur idin alea ca la adolescentii sau care e problema cu el noi nul suparam si face pe sefu

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Si eu am avut probleme cu fratele meu. El este cu doi ani mai mare si mereu ma provoca. Mereu dorea sa isi dovedeasca o presupusa clara suprematie. In timp iti spun ca s-a schimbat foarte mult. E clar ca nu se va schimba de la o zi la alta si niciodata in totalitate. Totusi, iti spun, se va schimba. Va intelege ca nu are nici un rost. Atunci cand va intra mai adanc in viata nu va mai avea timp sa iti faca viata amara. Va fi prea stresat si va dori sa aveti o relatie mai placuta deoarece astfel va fi mai usor pentru amandoi. E ceva de moment.Incearca sa il ignori cat se poate si daca exagereaza arata-i unde a gresit.

| Razvan a răspuns:

Sincer, mi-as dori sa am si un frateworriedDar din pacate nu amcrying
Eu zic sa fii tu mai permisiva si mai intelegatoare, asa e varsta asta, iti vine sa te urci pe peretii nu altalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Zmeura a răspuns:

Poate are probleme cu prieteni si vine in casa dupa certuri si e nervos.incercati sa vorbiti cu el ca sa stiti ce are pe suflet. dai fundita te rog?

| sabiiiiiina a răspuns:

Te cred. Cand este nervos, incearca sa nu-l bagi in seama si sa te faci ca nu exista. happy Suntem in aceeasi situatie.

| ZambescSiGata a răspuns:

Sunt 2 solutii:1-poti sa te duci frumos si sa vorbesti cu el, sa-l intrebi de ce are reactiile astea si sa-i spui ca te deranjeaza aceste lucruri la el si 2-lasa-l in pace, pentru ca o avea probleme, la varsta asta asa se intampla! puup

| madie a răspuns:

Hormonii sunt de vina laughing. Lasa-l in apele lui, mai cresti si tu si ai sa il intelegi perfect.

| GrigoreVarlam a răspuns:

Nu-l baga in seama o sa-i treaca laughing... eu i-am zis singur la soramea (mai mica cu 2 ani) sa nu ma mai bage in seama laughing, acum mi-a trecut odata ce am innaintat in varsta tongue e ceva normal cred...