| xonia_5001 a întrebat:

vreau si eu statusuri gen suny doar un copil sau ceva legat de copilarie.

Răspuns Câştigător
| BlueEyes90 a răspuns:

Copilăria este o lume de miracole şi de uimire a creaţiei scăldate în lumină, ieşind din întuneric, nespus de nouă şi proaspătă şi uluitoare.

Copilăria e cadoul pe care ni-l dă viaţa.

Copilăria este inocenţă. În sufletul unui copil este atât de multă speranţă şi dragoste încât rănindu-l i-ai omorî surâsul. Copilăria este cea mai puternică armă împotriva răutăţilor adânc înrădăcinate în inimile oamenilor.

Exista intotdeauna in copilaria noastra un moment cand usa se deschide si lasa sa intre viitorul!

"De unde sunt eu? Sunt din copilaria mea. Sunt din copilaria mea ca dintr-o tara."

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Copilăria, eternul țărm al viselor.
Pa, pa.

| Heartbeat_9739 a răspuns:

Mi-as dori sa mai fiu fetitaa mica.•Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante.•:-

| lorenusca a răspuns:

Copilaria este regatul unde nu moare nimeni!

Copilaria -o nevoie imensa de mirare

Copilaria este primavara tineretii.