| larya234 a întrebat:

Ca-mi puteti spune despre zodia balanta-fundita

Răspuns Câştigător
| Mik3 a răspuns:

Zodia Balanta
22 septembrie - 22 octombrie

Caracteristica generala a zodiei Balanta: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Balanta: Aer
Calitate definitorie pentru zodia Balanta: semn Cardinal (activitate)

Planetele si zodia Balanta
Planeta guvernatoare: Venus
Planeta carierei profesionale: Luna
Planeta dragostei: Marte
Planeta câstigurilor financiare: Pluton
Planeta comunicarii: Jupiter
Planeta sanatatii si a muncii: Neptun
Planeta casei si a familiei: Saturn
Planeta spiritualitatii: Mercur

Culorile zodiei Balanta: albastru, vernil
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Balanta: coral, smarald, jad, opal, marmura alba
Metale caracteristice pentru zodia Balanta: cupru
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Balanta: vineri

Principalele calitati ale zodiei Balanta: diplomatie, tact, farmec
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Balanta: dragoste, armonie sociala
Defecte ale nativului din zodia Balanta: este capabil sa încalce legile si uzantele pentru a fi acceptat de societate

Relatii între zodia Balanta si alte zodii
Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Gemeni, Varsator
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Berbec, Rac, Capricorn
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Rac
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Capricorn
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Scorpion
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Berbec
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Gemeni, Fecioara
Personalitatea zodiei Balanta

Nativul Balanta este sarmant, sociabil, bun diplomat; accepta compromisurile si poate fi indecis. Nativul din Balanta are nevoie de ceilalti pentru a se desfasura. Caracterul lui iubitor si armonios este controlat de ratiune. Este inimos, diplomat înnascut si stapâneste arta de a se purta cu ceilalti.

Pentru nativul din zodia Balanta, mentinerea echilibrului, ideea de "a trai si a-i lasa si pe ceilalti sa traiasca" sunt necesitati vitale. Este adaptabil, are bun gust si talent artistic. Iubeste culorile, tablourile, muzica si dansul si iese în evidenta datorita infatisarii placute.

Daca Soarele este prost aspectat, rafinamentul erotic al nativului Balanta poate duce la viciu. Ambitia, toanele, lingusirile, desfrâul si vanitatea ii pot dauna nativului din Balanta, iar dorinta de lux îl poate costa prea mult.

Sanatate : Nativul Balanta este un gurmand înnascut. Din acest motiv, la maturitate poate avea tendinte de îngrasare. Este predispus la boli de rinichi, la afectiuni ale vezicii, uretrei, pielii si încheieturilor.Astept fundita

7 răspunsuri:
| Abcfunny a răspuns:

22 septembrie - 22 octombrie

Caracteristica generala a zodiei Balanta: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Balanta: Aer
Calitate definitorie pentru zodia Balanta: semn Cardinal (activitate)

Planetele si zodia Balanta

* Planeta guvernatoare: Venus
* Planeta carierei profesionale: Luna
* Planeta dragostei: Marte
* Planeta câstigurilor financiare: Pluton
* Planeta comunicarii: Jupiter
* Planeta sanatatii si a muncii: Neptun
* Planeta casei si a familiei: Saturn
* Planeta spiritualitatii: Mercur

Culorile zodiei Balanta: albastru, vernil
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Balanta: coral, smarald, jad, opal, marmura alba
Metale caracteristice pentru zodia Balanta: cupru
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Balanta: vineri

Principalele calitati ale zodiei Balanta: diplomatie, tact, farmec
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Balanta: dragoste, armonie sociala
Defecte ale nativului din zodia Balanta: este capabil sa încalce legile si uzantele pentru a fi acceptat de societate

Relatii între zodia Balanta si alte zodii

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Gemeni, Varsator
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Berbec, Rac, Capricorn
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Rac
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Capricorn
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Scorpion
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Berbec
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Varsator
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Gemeni, Fecioara

Personalitatea zodiei Balanta

Nativul Balanta este sarmant, sociabil, bun diplomat; accepta compromisurile si poate fi indecis. Nativul din Balanta are nevoie de ceilalti pentru a se desfasura. Caracterul lui iubitor si armonios este controlat de ratiune. Este inimos, diplomat înnascut si stapâneste arta de a se purta cu ceilalti.

Pentru nativul din zodia Balanta, mentinerea echilibrului, ideea de "a trai si a-i lasa si pe ceilalti sa traiasca" sunt necesitati vitale. Este adaptabil, are bun gust si talent artistic. Iubeste culorile, tablourile, muzica si dansul si iese în evidenta datorita infatisarii placute.

Daca Soarele este prost aspectat, rafinamentul erotic al nativului Balanta poate duce la viciu. Ambitia, toanele, lingusirile, desfrâul si vanitatea ii pot dauna nativului din Balanta, iar dorinta de lux îl poate costa prea mult.

Sanatate : Nativul Balanta este un gurmand înnascut. Din acest motiv, la maturitate poate avea tendinte de îngrasare. Este predispus la boli de rinichi, la afectiuni ale vezicii, uretrei, pielii si încheieturilor.

Ps: si eu sunt zodia balanta[8. oct]

| Ana_8420 a răspuns:

Eu n-am sa fac ca ceilalti. :D

Eu am sa-ti dau chestii mai amuzante :

Ce rugaciune spun cei aflati in zodia balanta?

Doamne Dumnezeule, te rog ajuta-ma sa pot lua decizii, dar pe de alta parte, tu ce crezi ca ar fi mai bine?

De cati reprezentanti ai aceleiasi zodii este nevoie pentru a schimba un bec?

Pai cel putin doua pentru a cumpara becul si alte cateva pentru a cumpara accesoriile necesare pentru schimbarea becului si poate alte cateva pentru a duce becul inapoi daca este defect.

Zodiacul defectelor

Balanta

Se spune despre oamenii nascuti in zodia Balantei ca fiecare este cu defectul sau. Aici, nu exista, ca la celelalte zodii, unul, doua sau trei defecte pentru nativii aflati sub acelasi semn. Totusi, o concluzie se poate desprinde: si oamenii nascuti in Balanta au defecte.De pilda, Balanta isi va strica echilibrul daca va da de gustul banilor. Tot Balanta va putea suferi de megalomanie, de zgarcenie, de lasitate. Dar nativii aflati sub acest semn zodiacal pot fi, in anumite imprejurari, chiar lenesi sau pot da dovada de prostie.

Replici de agatat folosite

Balanta

Daca as fi avut un trandafir pentru fiecare data cand m-am gandit la tine m-as plimba prin gradina pentru totdeauna.

Ce cafea prefera?

Balanta

Balanta isi gaseste echilibrul intr-o Café au Lait.

Ce petreceri prefera de ziua lui?

Balanta

Balanta traieste pentru armonie, parteneriat, admiratie si popularitate! Ziua de nastere este o ocazie perfecta pentru a-l flata pe nativul din balanta. Multumeste-i orgoliul la maxim cu o petrecere exploziva plina de prieteni si cadouri dar fa-o cu bun gust. Estetica conteaza pentru acest semn de aer deci orice semn de dezordine l-ar indeparta pe nativul din balanta.

Ce-si doreste cand sufla in lumanari?

Balanta

Sa gaseasca relatia romantica perfecta.

De ce nu doarme noaptea?

Balanta

Nu se poate hotari cu ce sa se imbrace a doua zi.

Ce animal se potriveste cel mai bine fiecarei zodii?

Balanta

Hm, buna intrebare. Pe de-o parte, un caine este activ, afectuos, si bun de companie. Pe de alta parte, o pisica este foarte independenta si nu cere asa de multa atentie. Oh, nu stiu. Tu ce ai face? Esti sigur?

Ghidul astrologic al ciocolatei.

Balanta

Isi aleg doua cutii de ciocolata, alba si neagra, una pentru tine, si una pentru ei.

Ce flori prefera?

Balanta

Balanta prefera buchetele aranjate cu gust, care contin multe flori. Nu gresesti daca alegi un buchet compus din trandafiri sau alte flori in noante de roz sau alb. Printre preferinte se numara:trandafiri, hortensie, albastrele, menta, margarete, fructe de padure, prun, alun.

Cat de creativa este zodia ta?

Balanta

Exista o calitate specifica creativitatii Balantei care nu poate fii duplicata de nici un alt semn zodiacal. Nu conteaza ceea ce fac, nu se vor opri pana cand nu este frumos, iar pentru Balanta frumusetea inseamna echilibru. Asa ca indiferent ce creaza, daca este posibil, ei se asigura sa reflecte aceste calitati: frumusete, echilibru si simetrie. Acelasi lucru se aplica pentru par, cosmetice, aranjamente florale sau orice altceva ce ating, toate capata frumusete si echilibru.

Sursa : www.zodii.ro

Mai este un site : www.astromax.ro (preferatul meu)

O zi placuta!

| danaalexa a răspuns:

Balanta este diplomata, amabila, sociabila si prietenoasa. Are un dezvoltat simt de fair-play, incat nu va rani niciodata pe nimeni, ci va incerca sa impace pe toata lumea. Poate vedea clar ambele fatete ale unei probleme, chiar daca sunt in contradictie, si incearca sa restabileasca pacea in orice neintelegere.

Nativul Balanta este un bun negociator. Desi bun mediator al conflictelor, nu se simte deloc bine in imprejurari discordante, deoarece are o mare nevoie de armonie in jur. Trebuie ca totul sa fie pus in ordine ca sa se simta confortabil.

Adaptabil la maximum, nativul Balanta stie sa se ajusteze permanent dupa cererile exterioare ca sa fie mereu in echilibru cu lumea din jur. Este adeptul regulilor deja stabilite, se supune lor, pentru ca nu ii plac schimbarile. Are tendinta de a spune ceea ce crede ca le face celorlalti placere, si nu ceea ce simte cu adevarat, si aceasta numai pentru a aduce armonie si multumire in jurul sau.

| Cathy_5203 a răspuns:

Balanta: horoscopul zilei de azi

8 septembrie 2010

Dimineata sunteti irascibil si s-ar putea sa va purtati nedelicat cu persoana iubita. Va sfatuim sa va controlati, pentru ca riscati sa provocati o cearta.

Folositi-va potentialul intelectual, care este la cote maxime astazi!

Balanta: horoscopul zilei de maine

9 septembrie 2010

S-ar putea sa plecati intr-o delegatie.

Nu sunteti in cea mai buna dispozitie si aveti tendinta sa exagerati. Încercati sa nu va sustineti cu incapatanare punctul de vedere!

Sunteti nemultumit din cauza problemelor financiare, dar va sfatuim sa va pastrati calmul. În curand veti primi bani de la o ruda apropiata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

22 septembrie - 22 octombrie
Caracteristica generala a zodiei Balanta: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Balanta: Aer
Calitate definitorie pentru zodia Balanta: semn Cardinal (activitate)

Planetele si zodia Balanta

Planeta guvernatoare: Venus
Planeta carierei profesionale: Luna
Planeta dragostei: Marte
Planeta câstigurilor financiare: Pluton
Planeta comunicarii: Jupiter
Planeta sanatatii si a muncii: Neptun
Planeta casei si a familiei: Saturn
Planeta spiritualitatii: Mercur
Culorile zodiei Balanta: albastru, vernil
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Balanta: coral, smarald, jad, opal, marmura alba
Metale caracteristice pentru zodia Balanta: cupru
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Balanta: vineri

Principalele calitati ale zodiei Balanta: diplomatie, tact, farmec
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Balanta: dragoste, armonie sociala
Defecte ale nativului din zodia Balanta: este capabil sa încalce legile si uzantele pentru a fi acceptat de societate

Relatii între zodia Balanta si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Gemeni, Varsator
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Berbec, Rac, Capricorn
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Rac
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Capricorn
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Scorpion
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Berbec
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Gemeni, Fecioara
Personalitatea zodiei Balanta

Nativul Balanta este sarmant, sociabil, bun diplomat; accepta compromisurile si poate fi indecis. Nativul din Balanta are nevoie de ceilalti pentru a se desfasura. Caracterul lui iubitor si armonios este controlat de ratiune. Este inimos, diplomat înnascut si stapâneste arta de a se purta cu ceilalti.

Pentru nativul din zodia Balanta, mentinerea echilibrului, ideea de "a trai si a-i lasa si pe ceilalti sa traiasca" sunt necesitati vitale. Este adaptabil, are bun gust si talent artistic. Iubeste culorile, tablourile, muzica si dansul si iese în evidenta datorita infatisarii placute.

Daca Soarele este prost aspectat, rafinamentul erotic al nativului Balanta poate duce la viciu. Ambitia, toanele, lingusirile, desfrâul si vanitatea ii pot dauna nativului din Balanta, iar dorinta de lux îl poate costa prea mult.

Sanatate : Nativul Balanta este un gurmand înnascut. Din acest motiv, la maturitate poate avea tendinte de îngrasare. Este predispus la boli de rinichi, la afectiuni ale vezicii, uretrei, pielii si încheieturilor.