| Cory_1336 a întrebat:

Cand credeti ca va veni sfarsitul lumii? va e frica de ziua aceea?

Răspuns Câştigător
| XLilSmileX a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin sfarsitul lumii... Se zvoneste ca se va intampla ceva pe 12.12. 2012 dar nu va fi chiar sfarsitul lumii Ci va fi sfarsitul dimensiunii in care ne aflam acum dupa care va aparea o alta dimensiune in care noi sa traim, dar pentru a trai in acea dimensiune noua si complet schimbata va trebui sa ne schimbam si noi ( ADN-ul se va modifica ) --spun si eu din ce am citit pe net--. si nu stiu exact ce se va intampla atunci asa ca nu pot spune ca imi e frica sau nu... poate este unul dintre cele mai bune lucruri pe care mi se vor intampla; poate imi voi gasi sfarsitul. nimeni nu stie exact sad sper ca te-a ajutat raspunsul meu big grin

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mie nu mi-e frica de sfarsitul lumii mai ales nu stim exact cand va fi.

| Dash a răspuns:

Sincer, NU! Nu mi-e frica.

| EvangelineDS a răspuns:

Anonimul94
mie imi zicii...

| Dreamer a răspuns:

Sfarsitul omenirii poate venii oricand... sfarsitul lumii probabil niciodata sau poate cand galaxia Andromeda se va,, ciocni'' cu galaxia noastra, dar tot mai sunt 1 milion de ani pana atuncibig grin

| Malphas a răspuns:

Sfarsitul lumii a fost...
In anul 1000, apoi 2000, apoi 2010, va mai si si in 2012, apoi in 2020, si 3000... happy
Tu ia-ti provizii de ciocolata si ascunde-te in garaj.

| CataAndreea99 a răspuns:

Pai nu iti fie frica murim murim toti. pana atunci traiesteti viata si indeplinesteti viselewinking

| CataAndreea99 a răspuns:

Pai nu iti fie frica murim murim toti. pana atunci traiesteti viata si indeplinesteti viselewinking.Iar treaba cu sfarsitul lumi e o nascocire e logic dupa data 12.12. 1012 data mai fixa nu gaseaulaughing

| JomelaMaya a răspuns:

Păi se zvoneste cava fi pe 12.12. 2012 dar eu nu cred caci Dumnezeu nu ne-a facut ca sa ne distruga si s`o ia de la inceput deci nu cred ca va fi sfarsitul lumii.

Răspuns utilizator avertizat
| Gaby_5114 a răspuns:

Du-te în gura matii cu apocalipsa ta cu tot numai asta şti o să vină apocalipsa când tu o să ai din nou 7 ani

| Megas a răspuns:

Sfarsitul va veni, Dumnezeu ne arata semne... crying insa daca esti un bun crestin nu ai de ce te temewinking

| Megas a răspuns:

@Dreamer...2 miliarde de ani tongue

| Joint_4006 a răspuns:

Mie nu mi`e frica decat cand nu mai am tigari, atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.nu mie frica.de ce sa-mi fie frica? mie mai frica acum de domnia banului asupra lumii si sufletelor oamenilor,de nedreptatea,la tot pasul,de puturosenia si nemunca corecta, in sanatate, invatamant.de rapacitatea patronilor care nu mai au nici logica,nici simtul masurii,nici limita in a-si bate joc de oameni,mi-e frica de ploiticienii verosi si mincinosi sau alti lideri, sociali sau religiosi care mint, si se abat cu totul de la legea morala si principiile creatorului.de aceste zile mi-e frica.dar de una singura care va pune la punct toate astea nu mi-e frica.

| Anonimul94_2238 a răspuns:

Sfarsitul lumi este in fiecare zi...

| monalisa a răspuns:

Nu avem de unde sa stim asta, nimeni nu va sti cu exactitate si nici nu se stie daca va veni vreodata, asa ca de ce sa-mi fac griji de ceva ce nu cunosc, eu traiesc fiecare moment ca si cum ar fi ultimul, ma bucur de viata din plin si nu ma gandesc niciodata la lucruri urate asa ca nu mi-e frica de ceva ce nu cunosc, sfatul meu e sa faci si tu la fel.