| YumiSukinanda a întrebat:

Cand o sa ti se schimbe vocea? Daca nu se schimba nu o poti schimba?

4 răspunsuri:
| valeeExpress a răspuns:

Se schimba pe la 16 ani.

| PoWRObert a răspuns:

Vocea se schimba undeva pe la 13-14 ani(la baieti), si nu te speria daca si mai tarziu, iar la fete se poate schimba chiar si mai tarziu (chiar si 16 ani). O poti schimba fumand, dar nu e o idee atat de buna, mai bine lasa timpul sa treaca. :*

| Xtadelo a răspuns:

14-6 ani.

| 7Roby7 a răspuns:

De obicei se schimba la 14-15, unii mai tarziu, altii mai devreme.
Nu exista sa nu iti schimbi vocea, ea se schimba cu cresterea corpului, daca nu se schimba poate insemna ceva grav. Poti sti sigur asta daca ai 18 ani si nu ti s-a schimbat inca vocea.
Sper ca ti-am fost de folos. happy