| MladinA a întrebat:

La cati ani ar trebui sa mi se schimbe vocea(am 13 ani), la multi colegi li s-a schimbat cu mult vocea! Si ma intreb de la ce varsta si daca se schimba vreodata?

5 răspunsuri:
| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Pe la 15 ani ti se va schimba vocea, dar nu e obligatoriu.Nu tuturor baietilor li se schimba.Baietii devin adolescenti la 16 ani si inceteaza la 22. Apoi se transforma in adulti, teoretic.happy

| gabryel a răspuns:

Eu am 18 ani si chiar daca fumez nu mi-s-a schimbat vocea decat putin.

| Streetboy a răspuns:

Mie in vacanta de vara (13 ani) mi s-a schimbat vocea si in decembrie implineam 14

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai rabdare, 13 ani nu este o varsta "inaintata". Cum au spus si ceilalti, poate sa ti se schimbe si in cateva zile, si la 15-16 ani, sau aproape deloc. Diferenta va exista totusi, dar nu asa "vizibila" ca la altii. Vocea va fi mai matura, chiar si fara sa treci printr-o perioada in care ti se schimba foarte accentuat

| Valerica_6851 a răspuns:

Pela 15-16 dar nu e obligatoriu! multuro baietilor nu li s-a schimbattongue