| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai distractiv parc de distractii din Romania?

8 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Nu ai sa gasesti parcuri distractive ca la carte in Romania. Aqua Parkurile, da sunt cat de cat ok, dar nu se ridica la nivelul celor din occident.

Bula
| Bula a răspuns:

Exista asa ceva?
Eu cred ca intreaga Romanie este un mare parc distractiv!

| gabrielutzu a răspuns:

In Romania exista numai parcuri ale tristetii.

| baba a răspuns:

Eu cred sincer că nu există un parc de distracţie în adevăratul sens al cuvântului.
Avem adunături de fiare pe care noi de fapt nu le numim "adunături de fiare", ci parcuri de distracţie. Avem spre exemplu adunătura de fiare de la Mamaia (se găseşte numai pe durata verii), adunătura de fiare Tineretului şi cea de la Herăstrău.

| sufletel13 a răspuns:

Aqua parcirile is taribig grin am fost o data in Bucuresti. o fost super! si imi plac si gradinile zoologicehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista totusi un parc de distractii langa Bucuresti...inca din 2006, Aventura Parc cu escalada in copaci, minigolf, gonflabile, etc. Mai multe detalii despre atractii, preturi si distractie pe www.aventuraparc.ro!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avem aqua parcuri faine dar parcuri de distracti (gen rollercoastere, carusele.) nu avem...inafara de luna parca la mamaia nu mai sunt

| Vasea1234 a răspuns:

Un parc de distractii smecher il gasesti in Mamaia pe durata verii!