| anonim_4396 a întrebat:

Care e numele de fata/baiat preferat? Adica, cum i-ati da/dat numele fiicei sau fiului vostru?

Răspuns Câştigător
| leluc a răspuns:

Fata: Maya, Baiat: Matei.
@anonimvirtual89 pe mama o cheama Lidia happy

38 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Hm. mi-e greu sa ma decidhappy daca as avea doi baieti le-as pune numele: David respectiv Lukas, iar la fetita-Evelyn

Anna
| Anna a răspuns:

Pe mama o cheama Lidia, e un nume foarte frumoshappy

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

La noi a fost o adevarata poveste in privinta numelui. Pe vremea cand am nascut eu medicii nu au putut stabili cu certitudine sexul copilului, dar sotul meu a spus ca el este sigur ca este baiat. Eu... desi nu aveam nimic cu baietii, imi doream extrem de mult o fata. Cand am nascut... am avut o nastere cu probleme, mi-am pierdut cunostiinta si se pare ca am fost in vizita la al de Sus, oricum experienta mea extracorporala n-am de ce sa v-o povestesc. Totusi vreau sa zic ca... pregatita oarecum psihic de sotul meu ca vom avea baiat am ales 10 nume de baieti (favoritul nostru fiind Vlad Alexandru) si nici un nume de fata. Cand mi-am revenit la reanimare a fost dupa multe ore de la nastere si fetita mea plangea undeva. Doctorul statea la capul meu, nu stiu daca acolo a stat sau tocmai a fost chemat..., si mi-a spus sa/mi spun numele, cand a vazut ca stiu unde sunt si cine sunt mi-a spus sa-i dau odata un nume copilului ca deja i-a ajuns de cand plange. Eu nu mi-am amintit decat numele care imi placea cel mai putin (inainte de nastere am zis ca numai pe asta n-o sa/l pun) si prenumele meu. Atunci confuza i-am zis Mihaela si apoi Roxana si asa s-a intamplat ca desi nu mi-a placut deloc totusi sa-l folosesc. Sotul meu mi-a zis dupa cateva zile ca mai pot sa-l schimb, dar eu mi-am zis ca posibil sa fie ceva mai presus de mine si nu am vrut sa mai schimb nimic. Intre timp numele acesta a devenit favoritul meu.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca voi avea vreodata copiii pe care mi-i doresc nespus de mult, ii va chema Maria si Petre.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu as da fetitei mele numele Emma Alexa iar baiatului David Matia

cristian
| cristian a răspuns:

Ioana/Ioan.

assiris
| assiris a răspuns:

DE GUSTIBUS ET COLORIBUS NON DISPUTANDUM (Seneca)

| DenissaDeea a răspuns:

Daca ar fi sa am un baietel i-as pune numele sergiu, mihaita,... iar la fetita, miruna, denisa :de si imi doresc copii.

| kh1ss a răspuns:

Daca ar fi fata maya, stephanie, sarah... si baiat... david, robert, stefan, yanis...

| LuS[z] a răspuns:

Pentru o fata imi place numele de CRISTINA
Pentru un baiat DAVID

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna
nume de fata imi plac: maria, izabela, rebeca, corina
iar nume de baieti nu prea stiu thinking sa zic gabriel

tundenana
| tundenana a răspuns:

Pe fetita mea o cheama Carla... si imi place foarte mult... iar daca voi avea un baiat va fi Stefan sau Cezar...

| Delia 75 a răspuns:

Alida si Rares

| LittleZyzy a răspuns:

hee hee Nepotelul meu se numeste Antonio-Eduard, noi ii spunem Tony.Eu daca as avea un baietel l-as numi Elvis. Daca ar fi fetita probabil i-as spune Carmina sau Alexia. big grin

| LittleZyzy a răspuns:

Baiat: Elvis
Fata: Carmina, Alexia
Si Antonio e dragut...asa il cheama pe nepotelul meu, si ii spunem Tony

| Simon a răspuns:

Fata: Delia sau Rebecca
Baiat: Rares sau Gabriel

| beba a răspuns:

Pentru fetite Anastasia sau Merima
pentru baieti nu m-am gandit ca vreau fetitahappy

| dyddyyyx18 a răspuns:

Nume de fete: Aida, Larisa, Mirela, Diana, Alina, Ruxandra, Irina...
Nume de baieti: Stefan, Ovidiu, Sorin, Cristi, Alex, Florin, etc

| ShaKuri a răspuns:

Fiica - Diana baiat- Robert big grin

| alexzender a răspuns:

Ma amuz aicealaughing cu numele date de unii oameni :antonio, elvis, sonia, melissa, si multe altele.nu fiti ridicoli oameni buni sunt atatea nume romanesti frumoase nu va ganditi ince ipostaze va puneti copii.:vor fi discriminati la gradinita la scoala in societate...straight face cu toate k sustin originalitateahappy

| anonimvirtual89 a răspuns:

De fata as prefera Lidia.nu sunt prea multe fete q numele asta...si baiat thinking
...nu stiu c sa zic Antoniowinkingtongue

| anonimvirtual89 a răspuns:

Leluc si p prima mea pretena tot lidia o chema si mno.big grintongue

| GuraLumii a răspuns:

Fata: CATINCA
baiat: HORATIU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe copii mei ii cheama cosmin marcel si pe celalalt il cheama radu mihail. dar imi place si david rares raluca. o doamne sunt atatea poti gasi pe internet chiar si semnificatia lor.mai incearca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata = Irisa, Lavinia
Baiat= George, Vlad
Am 2 prietene cu nume frumos: Alice, Caliopi happy
Fapt divers: daca nu indragesc eu o persoana si o cheama Alina de ex. nu i-as pune copilului meu acest nume happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carina, oliana, francesca, arina, olga
emanuel, victor, vlad, voicu, darius, horea (horia), mihnea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cristina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raluca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alexandru