| Andreea_6336 a întrebat:

Care ee diferenta intre cola si pepsi?confused

Răspuns Câştigător
| CrIsSLoveCristi a răspuns:

.diferenta este ca Coca Cola este mai tare decat Pepsi.
.cu ceva ani in urma exista numai firma Cola care producea un medicament.producatorii acestui medicament nu intelegeau de ce consumatorii sunt atat de fermecati de aroma medicamentului.peste ceva timp se-au dat seama ca ar putea sa comercializeze produsul sub o alta forma.numai ca au aparut mici divergente intre cei care detineau secretul.si asa s-au despartit si au luat nastere 2 companii Coca Cola si Pepsi Cola...pastrandu-se numele de Cola.
.ar fi o diferenta intre cele doua.Pepsi are mai multe sortimente in comparatie cu Cola.alta nu vad

15 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună Andreea!
Coca Cola conţine mai multă cofeină decât Pepsi.Arată la fel, dar dacă te concentrzi îţi vei putea da seama că nu au chiar acelaşi gust.
Diferă şi ambalajul de asemenea. laughing
PaPa! wave

| ŦєтiţaŦăяăNuмє a răspuns:

Mie Cola mi se pare mult mai buntongue
nu stiu dc. poate mi se pare numa mie.dar Cola parca este si mai dulce un pic la gust:X
In fine.oh go on
Habar n`am sa-ti zic ceva concretlaughing)

| DaDuSH a răspuns:

... sunteti prosti *(am zis in gluma) nu stiti nimic...
Cola a fost facuta ca medicament, iar pepsi la copiat
niciunu nu au ce are celalalt
Pepsia re twist is coca cola are Coca Cola zero (fara zahar)
e adevarat coca are gust mai rau mai ciudat decat pepsi. doar e medicament

| UnRomanOarecarare a răspuns:

Poi cola are un gust mai bun si are si alte retete decat pepsi, si pepsi nu vezi are retete numai cu lamai, chestii nu ai observat... Fundathinking asta e diferenta

| LadyInBlack a răspuns:

Eticheta?thinking

| Andreea_5571 a răspuns:

Diferenta este ca: Coca Cola este firma renumita care produce sucuri si Coca Cola pepsi este un tip de suc. Daca va uitati bine pe ambalaj, pepsi si pepsi twist sunt fabricate de Coca Cola. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| florinbia68 a răspuns:

Pepsi ii mai bun, iar cola mai nasol... big grin

| pRaNk a răspuns:

Singura diferenta e numelelaughing

| jokerul100 a răspuns:

A parca pepsi are un gust mai cum sa spun de sprite cu putina apa nu stiu

| CodrutM a răspuns:

Gustu'. Da' tot otrava amandoua. Bea apa, vad ca ai silueta frumoasa, ai grija de ea.

| patchouli a răspuns:

Ca sunt facute de marci diferitelaughing))))))))))

| bianca240 a răspuns:

Pai cola are cofeina.si zahar.pe cand pespsi.ei cine stielaughing. funda?batting eyelashes

| Arctic a răspuns:

Eticheta laughing
A si pepsi poate fi twist da cola nulaughing

| goffyx a răspuns:

Contin aproape acelasi ingredient, si sunt facute de aceeasi firma!

| robi_1397 a răspuns:

Diferenta este ca pepsi n-are zahar iar cola are