| sy46 a întrebat:

Care este cel mai tare film horror pe care l-ati vazut? Cea mai buna comedie?

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Jeepers Creeers, respectiv Recep Ivedik.

| Gizăz a răspuns:

Din comedie prefer mai mult seriale gen Frasier, Seinfeld sau It's always sunny in Philadelphia. Nu prea urmăresc filme din acest gen, nu noi cel puțin pentru că m-am săturat de glume stupide gen American Pie. O comedie bunicică pe care am văzut-o e "Death at a funeral" dar varianta englezească din 2007 nu porcăria americană de anul ăsta.
Horror? Ca film, "Salem's Lot" după romanul lui Stephen King dar iarăși, varianta din anii '70 nu asta mai nouă.

Mai bine te-ai uita la documentarul "A Haunting" de pe Discovery că îți garantez că e mai horror decât multe porcării care poartă nedrept numele genului.

| User a răspuns:

Horror... inca mai caut un horror care sa te sperie intr-adevar.
Comedie : Dumb & Dumber.

| 3ntzz a răspuns:

Buna!
HORROR: Masters of Horrors : Copilul cu par balai.
COMEDIE: Superhero Movie.
P. S. te rog eu mai intai uita-te la ala comedia ca faci ceva urat pe tine de ras laughing

| VadMelodii a răspuns:

Horror: Saw si Resident Evil
Comedie: Home Alone

| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Pai horror`uri sunt foarte multe :
- Paranormal activity [ e ceva paranormal]
- The exorcist [destul de mult sange si oameni fara ochi etc. etc]
- The exorcism of Emily Rose [foarte mult sange]
- Drag me to hell [mdea, te sperie cu un spirit, blesteme etc.]
- Saw laughing))) [ cand te astepti mai putin]
- The grudge [Copii machiati foarte tare care reprezinta blestemul
- Psycho [ uita`te sa vezi ca te paranormalizezi si nu mai dormi]- cel mai tare
- Masacrul din Texas [ o familie de nebuni care te omoara, nu e cine stie ce]

Si comedii: - Cavalerul Negru laughing e cea mai tare comedie

Si va fi unul zilele astea, duminica mi se pare, cu actorul lui Mr Bean, dar nu e in filmul Mr Bean, e doar acelasi actor care interpreteaza un prost. [pe antena 1 ]

Unii zic ca Familia Bundy e o comedie dar e numa' o prostie cu oameni handicapati.

| lexy22 a răspuns:

Cel mai horror film:Bloody Maryworried poti sa te uiti ti tu la acest filmhappy
cea mai buna comedie: nu am film, dar ma uit pe Divertisbig grin
funda?puppy dog eyes

| oneDisturbed a răspuns:

Horror: Mirrors 1 si 2
Comedy: (desi nu prea ma uit la comedii) McGruber

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...
Pai cel mai tare film horror pe care l-am vazut este Saw(care are 8 parti mi se pare)din cele 8 parti cele mai de groaza sunt partea I si partea aVI-a.Si cea mai buna comedie pe care am vazut-o este American Pie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Horror: The nins nail biting iar comedie: American pie big grin

| ManuelReky a răspuns:

Cel mai bun film horrorthinking greu de ales pentru ca am vazut foarte multe si toate mi-au placutbig grin. Dar ca sa iti raspuns. la intrebare: "Unborn" a fost cel mai tare.Cat despre comedii..."The animal" cu siguranta day dreaming.