| Giuly_3112 a întrebat:

Care este citatul vostru preferat? Al meu este:Ai o viata, traiete-o!

28 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume. - Gabriel José García Márquez

Ar fi mai multe insa acesta va ramane mereu aproape de esenta firii mele.

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu uita scopul vietii, mantuirea.
Daca ne-am dat seama cat de puternice sunt gandurile noastre, nu am avea niciun gand negativ.

| Razvan a răspuns:

Cum zice Eminem:"They all get f**ced just stay true to you". Bine zisbig grin

| Farcas a răspuns:

No risk, no funbatting eyelashes

| BabyPink a răspuns:

"Dragostea e ca focul, dacă n-o întreţii, se stinge." - M. I. Lermontov
love struck

| waXonwaXoff a răspuns:

'toate femeile sunt curve in afara de mama si sora mea, dar si petrnu ca ele sunt femeie, cine stie?'N.Bonaparte.

| Alexandru a răspuns:

"Sa fii pe locul doi inseamna sa fii primul care pierde". Regretatul Ayrton Senna a spus asta.

| Aliyaa a răspuns:

Traieste fiecare secunda la maxim ca si cum ar fi ultima!

| Klara a răspuns:

O viata are omul, si o gaura-n fund.
rolling on the floor
Cam vulgara, dar imi place de mor.

| OanaG a răspuns:

Nu conteaza ce ai, ci pe cine ai love struck sau. CE E MOCA, NU REFUZA

| MidnightLady a răspuns:

"Viciile intra in alcatuirea virtutilor tot asa cum otravurile intra in compozitia leacurilor."

| zanesiprintese a răspuns:

Cind femeile nu mai stiu ce sa faca, se dezbraca. Si acest lucru e probabil singurul lucru bun pe care il pot face.

Dar cel mai mult imi place asta: Fiecare om iubeste intr-un anumit fel si are nevoie sa fie iubit intr-un anumit fel... pot sa te iubeasca oricat de multi oameni si nu e de ajuns, dar e suficient sa te iubeasca doar unul singur exact asa cum simti tu ca ai nevoie.

| LCD a răspuns:

Sunt mai multe...
* scopul scuza mijloacele
*sa nu spui niciodata niciodata
*nu indulci pastila
*descopera cine esti si fa asta sincer

| rapidista a răspuns:

Numai pasiunile mari dau nastere oamenilor mari

| mm_2126 a răspuns:

Sunt blonda si-mi sta bine nu mai e alta ca mine

| Criss1105 a răspuns:

Nimeni in viata nu-i perfect...perfectiunea e rara!

Iubeste'ma sau uita'ma!

Dragostea nu are varsta!

Doamne, fa sa doresc intotdeauna putin mai mult decat pot realiza!

Oamenii merita sa isi aleaga singuri destinul!

| Smarandica a răspuns:

De ce a plecat fat frumos?! Te urasc fat frumos!

| caramelO a răspuns:

Niciodata nu spune niciodata!

| Green a răspuns:

"Daca nu risti, nu castigi" big grin
Incerc sa ma iau dupa el in multe situatii.
Dar cateodata nu am destul tupeu laughing

| BicolorBell;x a răspuns:

,, Incearca in fiecare zi, in fiecare ora, in fiecare secunda sa zbori, sa incerci sa atingi luna, iar daca nu reusesti fi fericit ca macar ai putut fi aproape de stele! Still Belive!"

| emdy09 a răspuns:

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu este; totul este desertaciune si goana dupa vant.nimic nu e nou sub soare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"spune nu drogurilor"

"niciodata nu spune niciodata"

"nu lasa pe maine ce poti face azi"

simai multe proverbe...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii intotdeauna ceea ce esti, iar daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva, atunci acel ``cineva`` nu este de ajuns pentru tine.

Iubirea este singurul motiv pentru care imi doresc sa traiesc o mie de ani.:X

Tineti prietenii aproape iar dusmanii si mai aproape.

Iubeste toata viata ta pentru ca doar o viata ai, o singura sansa de a iubi cu adevarat.:X

E frumos sa iubesti, dar nu iubi prea tare ca te ranesti~!happy

si mai sunt si altele dar nu le mai scriu...
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde-i credinta, acolo-i dragoste/Unde-i dragoste, acolo-i pace/Unde-i pace, acolo-i binecuvantare/Unde-i binecuvantare, acolo-i Dumnezeu/UNDE-I DUMNEZEU ACOLO LIPSA NU E!

| eAlin a răspuns:

" Mananc, deci exist! "
Incerc sa nu-l respect prea mult laughing (desi pana acum m-am luat dupa el :-P)
"Transpiratie+sacrificiu=SUCCES" -asta il respect acum whistling

Desi acum l-am citit prima oara il respect din totdeauna : •Desenul reprezinta sinceritatea din arta. Nu este posibil sa trisezi. Este ori bun ori rau. – Salvador Dali (de 14 ani laughing )

•Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cum nu ai fi suferit niciodat din dragoste. Danseaza ca si cum nimeni nu s-ar uita. – Mark Twain acesta este modelul meu acum

| dancedeny a răspuns:

Viaţa este un trandafir la care fiecare petală este o iluzie, iar fiecare spin o realitate.