| AdrianBica a întrebat:

Care-i diferenta dintre berea filtrata si berea nefiltrata? Si de unde pot sa imi cumpar?

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

Uite aici Raspunsul CORECT http://berarul.ro/diferenta-dintre-bere-nefiltrata-si-berea-filtrata/

Cu placere:)

4 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Diferă gustul şi culoarea...şi preţul.
Se găseşte mai pe la orice bar unde are mai mult de 3 sortimente de bere. E în jur de 12-14 lei litrul.

| Purec a răspuns:

Berea nefiltrata are aroma mai puternica si este mai nutritiva ( aliment, chiar tine de foame big grin ) plus ca te imbeti mai greu. In Romania din cate stiu eu doar bergenbier are si sortiment de bere nefiltrata, si o gasesti la supermarket

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca cea nefiltrata are mai mult acool si si vitamina B.

| AdrianBica explică:

Mersi laughing