| ionif a întrebat:

Care imi da si mie pasii de instalare a unui windows? De la setarile din BIOS la setarile de dupa instalare.Am cautat pe net, dar nu am gasit nimic care sa includa si setarile din BIOS

Sunt incepator in asta.Cel mai bun raspuns primeste funda mare, mare.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| hatze a răspuns:

Cel mai bine scrii pe google. instalare windows videotutorial. ro eu de acolo invat foarte multe de la baiati de pe videotutorial. bafta!

| ionif explică:

Am evaluat toate comentariile, fiecare aveti un vot.

| TCosmin a răspuns:

Biosurile difera. Dar trebuie sa cauti optiunea boot. Acolo observi prioritati de bootare. Normal 1 este hdd care poate sa aiba nume. 2 dvd(sau usb)
Tu trebuie sa schimbi 1 cu 2. Dupa ca ai terminat instalare, 2 cu 1. Windowsurile difera si ele. E xp sau Vista sau 7, ca de 8 nu vb. Poti sa imi lasi un msg.

| TCosmin a răspuns:

Si vezi si de care ai nevoie. Ori 32 bit ori 64 bit.

| Lasxlo_Popa_1997 a răspuns:

Trebuie prima data sal dowalndzi dupa aia pui pe cd sau dvd dupa cand intra bootare dupa aia trebuie sa intri pe sd su dvd si intra pe prog fund plizzz