| sakura a întrebat:

Care imi poate spune si mie ce inseamna in japoneza :japan daisuki.
anata wa nani jin desu ca

Răspuns Câştigător
| Chuu a răspuns:

Japan daisuki inseamna : iubesc Japonia, anata wa nani jin desu ca, este o intrebare. si nu este pusa corect, suna cam asa. Tu ce esti? Iar la "jin" mai trebuia sa adaugi ceva ca sa aiba o semnificatie.

7 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Japan daisuki: 日本大好き
Anata wa nani jin desu ca: あなた府ナニジンデス約

| DrViorel a răspuns:

Eu zic sa consulti un dictionar de calitate, caci nu e de joaca cu traducerile astea cine sti cum gasesti o traducere proasta si te adresezi unei persoane si poate ii spui ceva obscen si o cam patesti... Serios acum.

| melc a răspuns:

Avand in vedere ca s'au dat deja raspunsurile, eu mai corectez o chestie: se scrie desu ca, nu desu ca.

| melc a răspuns:

Ah, sumimasen, nu stiam ca nu se poate scrie. litera ca pe TPU

| FlyingSparkle a răspuns:

Japan daisuki=imi place japonia
anata wa nan jin desu ca, nu,, nani,,winking=tu de ce nationalitate esti?

| andrada_8531 a răspuns:

Anonim a tradus corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japan daisuki ( Stiu ca se scria Nihon/Nippon wo daisuki) = Iubesc Japonia.
Anata wa nani-jin esu ca = Tu ce nationalitate esti?