| Alexandra_2056 a întrebat:

Care sunt toate regulile fotbalului? Ajutati-ma sa aflu

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intra aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Fotbal si afli ce doresti.

| Craiovamax a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Fotbal
Depinde pentru ce te intereseaza si concret ce anume vrei sa stii?
Pe scurt as putea spune:Joaca 2 formatii care au in componenta 11 jucatori din care 1 sta in poarta.Scopul este sa inscrii cat mai multe goluri fara sa atingi mingea cu mana, fara sa fii in pozitie de offside sau fara sa iti lovesti adversarul in calea ta spre gol. Daca accidentezi pe jucatorul advers vei primii cartonas galben sau cartonas rosu(in functie de cat de dur a fost atacul asupra lui). Meciul dureaza 90 minute plus eventualele prelungiri(2 reprize a 45 minute). La pauza se schimba portile, in sensul ca echipa care a atacat la poarta din stanga in prima repriza, in cea de-a doua repriza va ataca la poarta din dreapta.Asta e pe scurt toata treaba;))

| Craiovamax a răspuns:

Mai vrei sa stii ceva despre fotbalhee hee?

| roxz11 a răspuns:

Sunt multe. daca vrei sa le afi citeste legile jocului

Răspuns utilizator avertizat