| alexx102428 a întrebat:

Cat timp durează până se fac spaghetele?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de reteta!
Doar ca sa fierbi spaghetele: 5-10 minute.

Ca sa faci spaghete bolognese si sa pregatesti: sosul, carnea, spaghetele si restul... poate dura pana la 2 ore.

| GameRoGo a răspuns (pentru Violleta2022):

Nici chiar asa mie imi ia maxim maxim 1 ora, (imi cumpar sosul)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca vrei sa faci o chestie desteapta si ai oala sub presiune, bagi spaghetele si ingredientele pentru sos plus un pic de apa in oala si in maxim 5 minute ies numa' bune.

| Hammurabi a răspuns:

8 - 12 min pana se fierb.
Până se fac ca să le poți manca, depinde de nevasta.

| Dismally a răspuns:

Scrie pe ambalaj, cam 8 - 12 minute daca vrei sa fie al dente, daca le preferi mai moi lasa-le mai mult.

| Caty68 a răspuns:

Pune spaghetele in apa fierbinte si dupa le ti pana se înmoaie. Dupa le scurgi si pui apa rece peste ele si voila! Gata!

| welcometowonderland a răspuns:

Depinde:
Daca vrei sa le mananci ´´al dente´´ aprox. 9 minute.
Iara daca le vrei mai facute cam 15 minute aprox. De obicei apare pe ambalaj aceasta informatie, sau cel putin asa ar trebui.